Rīgā +22 °C
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Arājs izrauj Dobeles Tenax uzvaru otrajā LČ handbolā finālmačā

Pārpildītā Ogres sporta hallē Latvijas Virslīgas handbola čempionāta finālsērijā uzvaru ar 29:28 Dobeles "Tenax" komandai pēdējās sekundēs pret "HK Ogre" izrāva Oskars Arājs. Sērijā līdz divām uzvarām dobelnieki vadībā ar 2-0, vēsta Latvijas Handbola federācija.Mača pirmās desmit minūtes veiksmīgāk aizvadīja "Tenax" handbolisti, pēc Anda Ērmaņa un Egila Politera vairākiem precīziem metieniem iegūstot trīs vārtu pārsvaru (8:5).

Mājinieki pieprasīja minūtes pārtaukumu un pēc Arnolda Straumes metiena pat izvirzījās vadībā ar 9:8. Dobelnieki atkal uz mirkli pārņēma vadību (11:10), tomēr puslaika izskaņu veiksmīgāk ar Andreju Mancurovu uzbrukuma priekšgalā aizvadīja "HK Ogre", dodoties atpūtā ar +1 (13:12).Pēc pārtraukuma turpinājās līdzvērtīga cīņa. Abām komandām bija ļoti daudz iespējas iegūt divu vārtu pārsvaru, taču to galvenokārt neļāva vārtsargi - Ivars Lācis (Tenax) un Andris Molotanovs (Ogre). Pirmo reizi +2 kādai no komandām izdevās iegūt tikai 53. minūtē, kad pēc Mancurova un Dravnieka metieniem "HK Ogre" panāca 25:23."Tenax" pieprasīja minūtes pārtraukumu, pēc kura divi Politera precīzie metieni atjaunoja līdzsvaru uz tablo - 25:25. Neizšķirts bija arī sākoties puslaika pēdējai minūtei (28:28), tomēr nesekmīgais Arvja Laganovska metiens ļāva Oskaram Arājam (attēlā) aizskriet ātrajā uzbrukumā un pēdējās sekundēs izraut uzvaru - 29:28. Lielisks fināls!Uzvarētājiem pa sešiem vārtiem guva Oskars Arājs un Egils Politers, bet četrus - Aleksandrs Krastiņš. Ogrei astoņas reizes izcēlās Arnolds Straume, septiņas - Arvis Laganovskis, sešas - Andrejs Mancurovs.Nākamā finālspēle tiks aizvadīta jau 9. maijā plkst. 19:00 Ogrē. Arī šo maču tiešraidē demonstrēs Sportacentrs.com TV. Cīņa ritēs līdz vienas komandas divām uzvarām, un "Tenax" no titula ir vairs tikai viena panākuma attālumā.Latvijas Virslīgas čempionāts. 7. maijs.**HK Ogre - Dobeles Tenax 28:29 (13:12)Ogre: Straume 8/3, Laganovskis 7, Mancurovs 6, Dravnieks 4, Pozņaks 2, Bauze 1.Tenax:** Politers 6, Arājs 6/1, Krastiņš 4, Straume un Ērmanis 3, Bilkštis, Blūms un Kreicbergs 2, Bisenieks 1.