Rīgā +22 °C
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Kataras handbolisti negaidīti sasniedz pašu mājās notiekošā pasaules čempionāta pusfinālu

Trešdienas vakarā Kataras pilsētās Dohā un Lusailā tika aizvadītas pasaules vīriešu handbola čempionāta ceturtdaļfināla spēles, kurās neiztika arī bez nedaudz pārsteidzošiem iznākumiem, informē Latvijas Handbola federācija.Kataras un Vācijas duelī par nelieliem favorītiem tika uzskatīti vācieši, tomēr bija skaidrs, ka viegli viņiem noteikti neies.

Pēc līdzīgām pirmajām minūtēm, kad pārmaiņus vadībā pabija gan katarieši, gan vācieši, iniciatīva pārgāja mājinieku pusē, kuriem bija milzīgs atbalsts pārpildītajās tribīnēs. Pateicoties Markoviča un Kapotes rezultatīvajai spēlei Katara panāca piecu vārtu pārsvaru (11:6), ko neilgi līdz puslaika beigām palielināja līdz pat septiņiem – 16:9. Puslaika izskaņā gan vāciešiem izdevās dažus vārtus atspēlēt un pārtraukumā katarieši devās ar +4 jeb 18:14. Otrā puslaika sākumā vairākkārt izceļoties Groeckim Vācija pietuvojās līdz minimumam (20:19) un šķita jau, ka Kataras ceļš pretī pusfinālam tiks apturēts. Taču kārtējie Markoviča un Kapotes gūtie vārti ļāva atjaunot mājiniekiem vairāku vārtu pārsvaru. Vācijai bija pietiekami iespēju, lai panāktu izlīdzinājumu, taču kļūdas un neizmantotās iespējas ātrajos uzbrukumos (katariešu vārtos teicams bija Saričs) vāciešu cerības sagrāva. Kataras pelnīta uzvara ar 26:24 un vieta pusfinālā. Interesanti, ka līdz šim Kataras labākais rezultāts bija 16.vieta debijas čempionātā 2003.gadā, bet tagad jau tikts četru labāko komandu pulkā. Kataras pretiniece pusfinālā būs Polijas izlase, kas arī nedaudz negaidīti sīvā cīņā pieveica Horvātijas izlasi, kas līdz šim vakaram bija viena no divām izlasēm (vēl arī Spānija), kas visos mačos bija izcīnījusi uzvaras. Poļi vadībā izvirzījās jau spēles sākumā, un uz brīdi atdevuši līderpozīcijas puslaika vidū, vēlāk tās atkal atguva un pirmo puslaiku noslēdza ar divu vārtu pārsvaru – 12:10. Otrā puslaika sākumā Horvātija guva trīs vārtus pēc kārtas, pārņemot vadību (13:12), bet vēlāk panāca arī +3. Polijas handbolisti gan nepadevās un spēja līdzsvarot rezultātu, bet puslaika otrā daļa pagāja punkts punktā. Vēl 55.minūtē horvātiem bija minimāla vadība (22:21), taču atlikušajā laikā nosargāja savus vārtus neieņemtus, bet Čarapkovskis, Sipžaks un Jurkevičs ar gūtajiem vārtiem nodrošināja Polijas triumfu – 24:22. Polija pasaules čempionāta četru labāko komandu pulkā iekļuvusi jau piekto reizi un pirmoreiz kopš 2009.gada. Trijos no iepriekšējiem četriem gadījumiem (tostarp pēdējos trijos pēc kārtas) poļiem izdevies kāpt uz goda pjedestāla – 2007.gadā izcīnīts sudrabs, 1982. un 1999. – bronza. Saspringtākais duelis tika gaidīts pasaules čempiones Spānijas un vicečempiones Dānijas cīņā – abas iepriekšējā čempionāta finālistes šoreiz tikās jau ceturtdaļfinālā. Pirms diviem gadiem dāņi piedzīvoja sakāvi ar 19:35 (starp citu, pasaules čempionātu finālu pārliecinošākais iznākums), tādejādi noteikti cerēja reabilitēties un izslēgt čempionus no cīņas par medaļām. Pirmais puslaiks attaisnoja cerības – tas aizritēja ļoti līdzīgā cīņā, epizodiski esot vadībā gan vienai, gan otrais komandai. Lai arī puslaika otro daļu sekmīgāk aizvadīja spāņi, pārtraukumā tomēr komandas devās pie neizšķirta rezultāta, jo astoņas sekundes līdz beigām Mikels Hansens panāca izlīdzinājumu – 11:11. Otrā puslaika sākumā Dānija pārņēma vadību un pēc Madsa Larsena gūtajiem vārtiem panāca 15:13, bet puslaika vidū, pēc vairākkārtējām neveiksmēm uzbrukumā vadība tik atdota un divu vārtu pārsvaru ieguva jau Spānija  (20:18, 22:20). Izturējuši nelielo krīzi savā sniegumā dāņi guva trīs vārtus pēc kārtas un 56.minūtē atkal bija priekšā – 23:22. Iesākot pēdējo minūti rezultāts bija neizšķirts (23:23), tāpat arī 19 sekundes līdz finālsirēnai (24:24), tomēr uzvarētāju trillerī izdevās noskaidrot – vien divas sekundes līdz beigām uzvaru čempioniem izrāva Hoans Kaneljass – 25:24! Intriga izpalika vienīgi ceturtajā ceturtdaļfināla spēlē, kur par galveno favorīti uzskatītā Francija pārliecinoši ar 32:23 (18:10) apspēlēja iepriekšējā pasaules čempionāta ceturtās vietas ieguvēju Slovēniju.

Tādējādi pusfinālā Katara spēkosies ar Poliju, bet Spānija spēlēs pret Franciju.

Jāatgādina, ka Latvijas handbola audzēkņa 2008.gada olimpiskā vicečempiona Aleksandra Pētersona pārstāvētā Islandes izlase turnīru noslēdza astotdaļfinālā, kur ar 25:30 piekāpās Dānijai, ieņemot 11.vietu 24 komandu konkurencē. Pētersons šajā mačā guva septiņus vārtus un tika atzīts par labāko spēlētāju, savukārt visā turnīrā Aleksandrs ar 25 vārtiem bija otrs rezultatīvākais spēlētājs Islandes izlasē.