Rīgā +18 °C
Sestdiena, 18. maijs
Inese, Inesis, Ēriks

Latvijas sporta deju pārim Puniņam un Jākobsonei 13.vieta Eiropas čempionātā

Latvijas sporta deju pāris Marts Puniņš un Dana Jākobsone pagājušajās brīvdienās Ungārijas pilsētā Šombateli notikušajā Eiropas čempionātā pieaugušo grupā 31 pāra konkurencē palika tūdaļ aiz pusfināla un izcīnīja 13.vietu. Par kontinenta čempioniem kļuva Vāciju pārstāvošie krievu dejotāji Antons Škuratovs un Aļona Ueļina, informē Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Latvijas čempioni 10 deju programmā (5 standartdejas + 5 latīņamerikas dejas) Marts Puniņš un Dana Jākobsone uz Austrijas pierobežā esošo Ungārijas Šombateli, kur, starp citu, arī 2009.gadā notika Eiropas čempionāts 10 dejās, devās ar mērķi pacīnīties par fināla sešinieku. Pagājušā gada aprīlī Eiropas čempionātā viņi bija pusfinālā, izcīnot augsto astoto vietu, bet gada beigās Rīgā Pasaules čempionātā 10 dejās U21 grupā Marts ar Danu iekļuva finālā, ierindojoties ceturtajā vietā. Sezonas laikā Rihtera deju skolas audzēkņi bija progresējuši, īpaši latīņamerikas dejās, un labu sniegumu rādīja arī Šombateli, viešot pamatotas cerības uz pusfinālu, taču uz Eiropas čempionātu norīkotā žūrija bija nedaudz citādās domās, un, pietrūkstot četriem punktiem (mūsējie ieguva 41 no 90 punktiem – aut.piez.), mūsu pāris palika tūdaļ aiz pusfināla 13.vietā, kaut arī pēc ceturtdaļfināla pirmās puses – piecām latīņamerikas dejām, kas viņiem ir spēcīgākā programma šobrīd, Marts ar Danu bija vienpadsmitie. Vienīgais mierinājums ir tas, ka vistitulētākais tiesnesis no deviņu tiesnešu žūrijas – 1994.gada pasaules čempions 10 deju programmā holandietis Jans Cvijsens mūsu pāri atzīmēja uz pusfinālu visās desmit dejās.  Iegūstot otrās vietas latīņamerikas dejās un pirmās vietas visās standartdejās, par Eiropas čempioniem interesantā cīņā kļuva jau sešus gadus kopā dejojošie un Vāciju pārstāvošie krievu dejotāji Antons Škuratovs un Aļona Ueļina. Pērn abi kļuva par kontinenta vicečempioniem un iekļuva finālā pasaules čempionātā, kur bija tikai sestie. Sudraba medaļas tika Slovēnijas pārim Miham Vodičaram un Nadjai Bičkovai, kuri bija pārāki visās latīņamerikas dejās un no tiesnešiem ieguva arī visvairāk pirmo vietu (46 pirmās vietas no 90 (deviņi tiesneši, desmit dejas), bet čempioniem „tikai” 31 pirmā vieta – aut.piez). Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Somijas duets Jaks Voinemā un Taina Savikurki. Nepatīkams pārsteigums sagaidīja pagājušā gada pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējus Danilu Uļjanovu un Irinu Gogoladzi no Krievijas, kuri negaidīti palika aiz fināla septītajā vietā, un pat savā spēcīgākajā programmā standartdejās, kurā viņi bija neapšaubāms favorītpāris, no tiesnešu žūrijas saņēma vien 27 no 45 punktiem, kas bija tikai piektais rezultāts. No mūsu kaimiņiem vislabāk veicās Igaunijai, jo Konstantīns Gorodilovs un Veronika Bergmanova iekļuva pusfinālā, kur ierindojās 10.vietā, bet lietuviešiem Gabrieliusam Sašņauskam un Jurgai Gustaitei 19.vieta. Šogad martā valsts čempionātā  desmit dejās Marts ar Danu pirmo vietu dalīja ar vēl vienu pāri –pērnā gada pasaules čempionāta trešās vietas ieguvējiem U21 grupā Kārli Treiju un Anastasiju Krivošejevu no SDK „Mario”, jo abi pāri, katrs uzvarot piecās dejās, ieguva ne tikai vienādu punktu skaitu, bet arī pilnīgi vienādas vietas no visiem tiesnešiem (katrs pāris ieguva 55 pirmās un 55 otrās vietas – aut.piez.). Tā kā 10 deju programmā čempionātos valsti var pārstāvēt tikai viens pāris, tad abi dueti un viņu treneri vienojās, ka uz Eiropas čempionātu brauks Marts ar Danu, bet novembrī uz pasaules čempionātu – Kārlis ar Anastasiju.

Vītoliņš: Mums vairs nav ko zaudēt

Latvijas hokeja izlases noskaņojums pirms spēles ar Zviedrijas komandu ir kaujiniecisks, piektdien pēc treniņa sarunā ar žurnālistiem sacīja komandas galvenais treneris Harijs Vītoliņš.