Rīgā +4 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Sevastova uzvarējusi Eštorilas tenisa turnīra galveno favorīti

Latvijas labākā tenisiste Anastasija Sevastova pārvarējusi Eštorilas (Portugāle) WTA turnīra pirmo kārtu. Pirmdien pirmās kārtas spēlē Sevastova ar 3:6, 6:3, 6:3 pārspēja turnīra galveno favorīti, pasaules ranga 33.vietas īpašnieci Agnešu Savai no Ungārijas.Pirmajā setā grūti runāt par savas serves priekšrocībām.

Otrajā geimā Latvijas pirmā rakete spēja atspēlēties no rezultāta 0:40 un nākamajā vinnēja ungārietes servi, izvirzoties vadībā 2:1. Taču jau nākamajā geimā Savai atspēlējās. Abas tenisistes nespēja vinnēt savas serves arī nākamajos divos geimos (3:3).Tradīciju pārtrauca Savai, panākot 4:3 un pēc tam uzvarot arī abos nākamajos geimos un ar otro setbumbu, kad Sevastova raidīja bumbu tālu autā, pabeidzot 38 minūtes ilgušo pirmo setu.Otrā seta sākumā 20 gadus vecā liepājniece izvirzījās vadībā 3:0 un šo pārsvaru nosargāja līdz seta beigām. Izšķirošajā trešajā setā Sevastova jau pirmajā geimā “lauza” Savai servi un aizvadīja spēli līdz uzvarai.

Latvijas tenisistes pretiniece otrajā kārtā būs japāņu veterāne Kimiko Date-Krumma (68.vieta WTA rangā), kura ar 6:7, 7:5, 7:6 uzvarēja Petru Martiču no Horvātijas (64.).

Šīs nedēļas pasaules ranga sarakstā salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu Sevastova zaudējusi desmit pozīcijas un ieņem 74.vietu.

Par iekļūšanu otrajā kārtā Sevastova nopelnījusi 2133 eiro un 30 reitinga punktu.

Eštorilas turnīrs norisinās tenisita seguma kortos. Tā prēmiju fonds ir 220 000 dolāru.