Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Vācija ar 4:0 apspēlē Argentīnu

Vācijas futbolisti sestdien svinēja pārliecinošu uzvaru Pasaules kausa izcīņas finālturnīra ceturtdaļfinālā, kurā ar 4:0 apspēlēja Argentīnas valstsvienību. Divus vārtus guva Miroslavs Kloze, kuram šī bija 100.spēle izlases rindās.

Pusfinālā vācieši tiksies ar Spānijas un Paragvajas pāra uzvarētājiem.

Jau spēles 3.minūtē Tomass Millers atklāja rezultātu. Pēc Bastiana Švainštaigera brīvsitiena Millers apsteidza aizsargus, lēcienā ar galvu tikai nedaudz pieskārās bumbai, taču ar to pietika, lai tā mainītu kustības virzienu un ielidotu vārtos.

Vāciešiem piederēja pārsvars, turklāt īsā laikā radīja vēl vairākas labas epizodes, sagādājot krietnas problēmas argetnīniešu aizsargiem. Argentīnieši mēģināja uzbrukt, taču - nesekmīgi.

Pamazām cīņas gaita izlīdzinājās, temps - mazinājās. Tas nāktu par labu argentīniešiem, taču vācieši spēlēja uzmanīgi un neļāva pretiniekam ieskrieties.

23.minūtē argentīniešiem radās pirmā teicamā vārtu gūšanas iespēja. Pie soda laukuma izcilu piespēli vārtu virzienā izdarīja Mesi, izvedot izrāvienā Karlosu Tevesu, taču vārtsargs bija pirmais pie bumbas.

Jau pēc brīža notika bīstama izspēle pie argentīniešu vārtiem. Kļūdījās viens no aizsargiem, bumbu uztvēra Millers un piespēlēja vārtu priekšā Miroslavam Klozem, taču viņa spēcīgi raidītā bumba lidoja pāri pārliknim.

Jāatzīmē, ka Klozem šī ir 100.spēle Vācijas izlases rindās. Savukārt Argentīnas izlasē apaļu jubileju - 50.spēli - aizvada Lionels Mesi.

Pasaules gada labākais futbolists Mesi mirkli vēlāk izpildīja soda sitienu no bīstamas pozīcijas, taču sitiens bija ļoti neprecīzs. Vēl pēc mirkļa bīstami nospēlēja Iguains, kurš veikli apspēlēja Frīdrihu un izdarīja ļoti bīstamu sitienu vārtu tuvējā stūrī.

Savukārt 35.minūtē pie sava soda laukuma neveikli ar roku nospēlēja Millers un tika brīdināts. Argentīnieši izspēlēja lielisku kombināciju un pēc saspēles vārtu priekšā Tevess ieraidīja bumbu tukšos vārtos. Bēda bija vien tā, ka piespēles saņemšanas brīdī aizmugures stāvoklī atradās četri argentīniešu spēlētāji, tādēļ vārti netika ieskaitīti.

Otro puslaiku vācieši sāka krietni aktīvāk nekā argentīnieši, turklāt bija labāki kā spēles kvalitātē, tā arī organizētībā. Vairākkārt Vācija izveidoja labas situācijas pie Argentīnas izlases vārtiem.

Spēles 68.minūtē rezultāts kļuva 2:0 par labu vāciešiem. Millers kritienā pie soda laukuma tomēr paspēja izdarīt piespēli Podoļskim, kurš izrāvienā izskrēja uz vārtiem. Podoļskis lieliski novērtēja situāciju, izdarīja filigrānu piespēli gar vārtiem jubilāram Klozem, kurš netraucēti bumbu raidīja tukšajos vārtos.

Jau pēc sešām minūtēm vācieši guva trešos vārtus. Lielisku individuālo meistarību nodemonstrēja Švainštaigers, kurš soda laukumā apspēlēja vairākus argentīniešus un pie pašiem vārtiem izdarīja precīzu piespēli Arnem Frīdriham, kas kritienā ieraidīja bumbu vārtos.

Minūti pirms spēles beigām savus otros vārtus spēlē guva Kloze. Podoļskis, Ozils un Kloze trijatā izskrēja pret diviem argentīniešu aizsargiem. Kloze saņēma Podoļska piespēli un uzreiz izdarīja spēcīgu sitienu, bumbu ieraidot vārtu tālajā stūrī.

Par spēles vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Švainštaigers.

x x x

Vācija 4:0 Argentīna

Vārtu guvēji: Tomass Millers (3.), Miroslavs Kloze (68.), Arne Frīdrihs (74.), Miroslavs Kloze (89.).

Brīdinājumi: 1 - 2