Ceturtdiena, 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Gana un Kotdivuāra kā pēdējās sasniedz Āfrikas Nāciju kausa izcīņas pusfinālu

Kā pēdējās Āfrikas Nāciju kausa izcīņas futbolā pusfinālu svētdien sasniedza Ganas un Kotdivuāras izlases.Aizvadītajā ceturtdaļfināla mačā Gana pārliecinoši ar 3:0 (2:0) uzvarēja Gvineju, kas grupu turnīru pārvarēja ar izlozes palīdzību.Spēles ceturtajā minūtē vārtus guva pussargs Kristiāns Atsū, bet pirmā puslaika pašā izskaņā 2:0 panāca uzbrucējs Kvesi Apija.

Viņš pats dueļa 61.minūtē panāca gala rezultātu, bet cīņas kompensācijas laikā Gvinejas izlase palika desmit spēlētāju sastāvā.Ganas izlase šajā turnīrā uzvarējusi četras reizes, līdz šim pēdējo reizi pie triumfa tiekot 1982.gadā. Tagad tā piekto reizi pēc kārtas iekļuvusi sacensību labāko četriniekā.Citā ceturtdaļfināla mačā Kotdivuāra ar 3:1 (1:0) uzvarēja Alžīriju.Kotdivuāras izlasi 26.minūtē vadībā izvirzīja uzbrucējs Vilfrīds Bonī, kurš janvārī pievienojās Anglijas čempioniem Mančestras "City", bet otrā puslaika ievadā neizšķirtu atjaunoja uzbrucējs Hilals Sudani. Spēles 68.minūtē vēlreiz izcēlās Bonī, bet mača kompensācijas laikā gala rezultātu panāca uzbrucējs Žerviņo.Kotdivuāra šajā turnīrā vienīgo reizi uzvarējusi 1992.gadā, bet 2006. un 2012.gadā tika līdz finālam, kuros gan piedzīvoja zaudējumus.Pusfinālā Gana tiksies ar mājinieci Ekvatoriālo Gvineju, kas ceturtdaļfinālā ar 2:1 papildlaikā uzvarēja Tunisiju, bet Kotdivuāras pretiniece būs Kongo Demokrātiskā Republika, kas ar 4:2 pārspēja Kongo izlasi.Āfrikas Nāciju kausa izcīņa Ekvatoriālajā Gvinejā norisināsies līdz svētdienai.