Pirmdiena, 14. oktobris
Minna, Vilhelmīne

Polija dramatiskā Eiropas čempionāta atklāšanas mačā nospēlē neizšķirti ar Grieķiju

Piektdien Varšavā, dramatiskiem notikumiem bagātajā Eiropas futbola čempionāta atklāšanas spēlē Polijas izlase nospēlēja neizšķirti ar 2004.gada Eiropas čempioniem grieķiem – 1:1. Abas izlases spēli pabeidza 10 vīru sastāvā. Par Polijas nacionālo varoni kļuva komandas otrais vārtsargs Pšemislavs Titons, kurš pēc pamatvārtsarga Voiceha Ščesnija noraidījuma atvairīja grieķu kapteiņa Giorga Karaguņa izpildīto 11m soda sitienu.

Krietni aktīvāk spēli sāka laukuma saimnieki, pirmajās minūtes vairākas reizes bīstami apdraudot Grieķijas vārtus. Spēles 17.minūtē glābējas nebija arī grieķu vārtsargs Konstantīns Čalkis, jo lieliski nostrādāja Dortmundes Borussia kluba saikne Blaščikovskis – Levandovskis: pēc pirmā centrējuma bumbu vārtos pēc sitiena ar galvu raidīja otrais.

Arī turpinājumā pārliecinošāk laukumā darbojās mājinieki, lai gan grieķiem izdevās mazliet samazināt spēle tempu. Pirmā puslaika beigu daļā divas dzeltenās kartītes iekrāja grieķis Sokratis Papastatopoluss, kuram laukumu nācās atstāt un Grieķija palika mazākumā.

Otrā puslaika sākumā nesapratās Polijas izlases vārtsargs un aizsargi, ļaujot grieķiem rezultātu izlīdzināt – neviena netraucēts, bumbu vārtos no neliela attāluma raidīja Dimitris Salpingidis. Grieķija turpināja spēlēt no aizsardzības, atbildot ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Spēles 69.minūtē pēdējās cerības sodu nopelnīja poļu vārtsargs Voicehs Ščesnijs, kuram laukumu nācās pamest, bet grieķu kapteinis Karagunis varēja izpildīt 11 m soda sitienu. Ar to veiksmīgi tika galā uz maiņu nākušais PSV Eindhoven vārtsargs Pšemislavs Titons.

Lai gan nedaudz vēlāk Grieķija guva vēl vienus vārtus, tie netika ieskaitīti, jo iepriekš tika fiksēts pārkāpums soda laukumā. Katra komanda pirmajā spēlē nopelnījusi pa punktam – 1:1.

Polijas izlases sastāvs: Vojcehs Ščesnijs, Lukašs Piščeks, Marcins Vasilevskis, Damjēns Perkī, Sebastjans Bēnišs, Rafals Muravskis, Eugens Polanskis, Jakubs Blaščikovskis, Lidoviks Obraņaks, Macejs Ribuss (Pšemislavs Titons, 70.min.), Roberts Levandovskis.

Grieķijas izlases sastāvs: Konstantīns Čalkis, Vasilis Torosidis, Sokratis Papastatopols, Avrams Papadopuls (Kiriaks Papadopuls, 36.min.), Hosē Holevass, Gianis Maniatis, Konstantīns Kacuranis, Giorgs Karagunis, Sotiris Ninis (Dimitris Salpigidis, 46.min.), Teofanis Geks (Konstantīns Fortunis, 68.min.), Giorgs Samars.