Rīgā +6 °C
Svētdiena, 13. oktobris
Irma, Mirga

Dinamo nogremdē noraidījumi, Malkins un Mozjakins - 2:5 pret Metallurg

Rīgas Dinamo KHL čempionāta spēlē pirmdien _Arēnā Rīga _ar 2:5 kapitulēja vienam no līgas spēcīgākajiem klubiem Magņitogorskas Metallurg. Zīmīgi, ka visus piecus vārtus rīdzinieki zaudēja skaitliskajā mazākumā, kopumā nopelnot 50 soda minūšu. Dinamo labā izcēlās Andris Džeriņš un Kaspars Daugaviņš.

Viesiem divus vārtus guva un divas rezultatīvas piespēles izdarīja Sergejs Mozjakins, bet ar vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm izcēlās Jevgēņijs Malkins. Dinamo tas bija ceturtais zaudējums pēc kārtas, bet jau otrdienas vakarā jātiekas ar vēl vieniem KHL grandiem - Čeļabinskas Traktor.

Treneri šīs dienas mačam pieteica sešus aizsargus un 12 uzbrucējus, bet spēlētāju virknējumos atkal bija notikušas izmaiņas, jo pirmdien, salīdzinot ar iepriekšējo maču, spēlēja aizsargi Krišjānis Rēdlihs un Kristaps Sotnieks, kā arī uzbrucējs Aleksandrs Žirū, bet malā palika Jēkabs Rēdlihs, Oskars Cibuļskis un Roberts Bukarts. Vārtus sargāja Māris Jučers.

Mūsējie maču sāka ļoti aktīvi un jau mača 2.minūtē uzgavilēja Arēna Rīga tribīnes. Andra Džeriņa vārtu guvums tomēr netika ieskaitīts - tiesneši lēma, ka ripa vārtos raidīta ar roku. Vēl pēc dažām minūtēm arī tiesneši neko nespēja iebilst - lielisks pretuzbrukums, Ginta Meijas pauze un Džeriņš skaisti apspēlēja Ari Ahonenu - 1:0! Brīdi vēlāk mājiniekiem padevās vēl viens labs pretuzbrukums, diemžēl Aleksandrs Žirū meta nedaudz garām vārtiem. Toties šajā epizodē Dinamo ieguva pirmo vairākumu. Iespējas gūt vārtus bija, tomēr kārtējais nerealizētais skaitliskais pārsvars rīdziniekiem pēdējās spēlēs. Uzreiz pēc tā ar negaidītu metienu no zilās līnijas Ahonenu pārsteidza Māris Bičevskis - lai gan ripa ielidoja vārtos, mirkli pirms tam līnijtiesnesis bija fiksējis zonu un vārti netika ieskaitīti. Tūlīt vairākumu ieguva arī viesi un drīz vien rezultāts uz tablo bija 1:1, jo ar asu metienu Jučeru pārspēja Jevgēņijs Malkins. Atlikušās astoņas minūtes aizritēja ar nelielu Dinamo pārsvaru, tostarp otro reizi neizdevās realizēt iespēju vairākumā. Nepilnu minūti pirms trešdaļas beigām abpusēji noraidījumu saņēma Meija un Sergejs Gončars, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Otrā perioda sākumā, spēlējot četri pret četri, lielisku piespēli gar vārtiem izdarīja Krišjānis Rēdlihs - Kasparam Daugaviņam atlika vien pielikt nūju, liekot Ahonenam kapitulēt otro reizi mačā. Pēc mirkļa visu savu meistarību spiests demonstrēt bija Jučers, kad Malkins teju otrreiz panāca neizšķirtu. Soda minūšu birums 2.periodā turpinājās - Metallurg nopelnīja noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu, bet pēc brīža par abpusēju rupjību atpūsties devās Karsums un Kuļomins. Perioda vidū Magņitogorskas hokejisti otrreiz skaitliskajā vairākumā sodīja mājiniekus - ripu vārtu priekšā saņēma Deniss Platonovs, ar asu metienu neatstājot Jučeram nekādas cerības. Perioda noslēdzošās minūtes aizritēja ar viesu pārsvaru, kuriem bija vairākas labas iespējas vairākumā. Savukārt rīdzinieki atbildēja ar Daugaviņu izgājienu, kurā tikai pavisam nedaudz pietrūka līdz otrajiem gūtajiem vārtiem šovakar. Pēdējā minūtē nervi neizturēja Žirū, kurš izkāvās ar Georgiju Mišarinu. Pēc spēlētām 40 minūtēm rezultāts arvien bija neizšķirts - 2:2.

Pēc daudzajiem noraidījumiem trešo periodu komandas sāka visai neierastā formātā - trīs pret trīs. Pēc tam diezgan ilgi mazākumā nācās cīnīties Dinamo, līdz viesi trešo reizi šajā spēlē izcēlās vairākumā. Pēc Malkina piespēles zibenīgu un precīzu metienu izdarīja Sergejs Mozjakins. Mājinieku uz to atbildēja ar metienu pa Ahonena sargāto vārtu stabu. Diemžēl nedienas ar noraidījumiem turpinājās, kādā no epizodēm Pols Šehura nogāza Malkinu, kārtējo reizi mazākumā jāspēlē Dinamo. Sergejam Mozjakinam bija nepieciešamas vien sekundes, lai no sava iemetiena punkta otro reizi pārspētu Jučeru - 2:4. Piedevām spēles sodu saņēma rīdzinieku aizsargs Karls, kurš nenovaldīja emocijas sarunā ar tiesnesi. Vēl piecas minūtes jāspēlē mazākumā, bet kopā šajā mačā iekrātas jau 50! Pēdējās minūtēs divi noraidījumi īsā brīdī Metallurg rindās, kas vēl saglabāja nelielu cerību stariņu rīdziniekiem. Atlikušajā laikā Ahonena vārtu pārliktini norībināja Krišjānis Rēdlihs, bet jau nākamajā uzbrukumā Nikolajs Kuļomins pielika mačam punktu - 2:5. Pieci zaudēti vārti mazākumā un ceturtais zaudējums pēc kārtas Dinamo klubam.

Tādējādi Rīgas Dinamo pamatlaikā nav spējuši uzvarēt nevienā no deviņām spēlēm oktobrī, saglabājot pēdējo vietu Rietumu konferencē - 17 punkti 19 spēlēs. Laika atpūtai nav daudz, jo jau otrdienas vakarā Rīgā viesosies spēcīgā Čeļabinskas Traktor vienība.

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 22.oktobris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo – Magņitogorskas Metallurg 2:5 (1:1; 1:1; 0:3)

Vārti: 3:56 Džeriņš (Meija) 1:0; 11:51 Malkins (Mozjakins, vair.) 1:1; Daugaviņš (Galviņš, K.Rēdlihs) 2:1; 31:07 Platonovs (Cukarello, O'Reilijs, vair.) 2:2; 44:53 Mozjakins (Kuļomins, Malkins, vair.) 2:3; 52:30 Mozjakins (Malkins, vair.) 2:4; 58:33 Kuļomins(Malkins, Mozjakins, vair.) 2:5

Vārtsargi: Jučers - Ahonens

Metieni: 29-21

Soda minūtes: 50-22

Skatītāji: 10120

Dinamo: Jučers; Galviņš - K.Rēdlihs, Karls - Reķis, Laviņš - Sotnieks; Karsums - Džonsons - Indrašis, Žirū - Šehura - Ņiživijs, Daugaviņš - Džeriņš - Meija, Šremps - Bičevskis - Biezais

Balceram potītes lūzums Šveices hokeja līgas mačā

Cīrihes "Lions" Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers piektdien Šveices hokeja līgas (NL) spēlē ir lauzis potīti un nespēlēs līdz gadu mijai, sestdien savā interneta mājaslapā paziņoja klubs.