Rīgā +5 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Dinamo janvāra triecienciklu iesāk ar “sauso” uzvaru

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas kārtējā spēlē pārliecinoši ar 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) uzvarējuši Jekaterinburgas Avtomobilist komandu. Šī ir pirmā no astoņām spēlēm, ko Rīgas dinamiešiem jāaizvada 15 dienu laikā. Nākamais mačs paredzēts sestdien, kad Rīgā viesosies Čeļabinskas Traktor hokejisti.KHL Rietumu zonas turnīra tabulā rīdzinieki pakāpušies uz devīto vietu – tikpat punktu (56) ir arī Čerepovecas Severstaļ komandai.

Dinamo pirmo spēli jaunajā gadā savā laukumā sāka ļoti aktīvi, un pirmā trešdaļa pagāja ar ievērojamu mājinieku pārsvaru.

Jau otrajā minūtē dinamieši nopelnīja iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā un arī pēc tam turpināja vētraini uzbrukt. Labas iespējas atklāt rezultātu bija Hosam, Spruktam, Dārziņam, Cipulim.

Perioda vidū Dinamo otro reizi ieguva skaitlisko vairākumu, un tā realizēšanai – gan diezgan kuriozā veidā – bija nepieciešamas tikai septiņas sekundes. Petrovickis no aizvārtes raidīja ripu vārtu priekšā, tā trāpīja viesu aizsargiem un rikošetā iekrita vārtos – 1:0.

Līdz pirmā perioda beigām vēl vairākas reizes tikai veiksme un vārtsargs Ļisutins glāba Avtomobilist komandu no otro vārtu zaudējuma.

Kas neizdevās līdz pārtraukumam, sanāca otrās trešdaļas sākumā. Vēlreiz vairākuma izspēlēšana tika uzticēta Petrovicka maiņai, un kombināciju ar netveramu metienu vārtu augšējā stūrī pabeidza Marsels Hosa. Viņam šis bija jau 25.vārtu guvums sezonā.

Tikai tuvojoties otrā perioda vidum, pirmo patiešām bīstamo situāciju pie Dinamo vārtiem izveidoja Jekaterinburgas komandas hokejisti – nevainojami nospēlēja Masaļskis.

Šī gan bija tikai reta un netipiska epizode. Lielāko daļu laika ripa bija Avtomobilist aizsardzības zonā, un trešais vārtu guvums bija loģisks spēles turpinājums. Aktīvi pēc iemetiena pacīnījās Ankipāns, un viņa uz vārtu pusi mesto ripu savos vārtos cīņā ar Bukartu ielaboja kāds no viesu aizsargiem – 3:0.

Nekas būtiski cīņas gaitā nemainījās arī trešajā trešdaļā. Spēles temps mazliet nokritās un mazliet mazāk bija vārtu gūšanas momentu. Laukuma saimnieki turpināja uzbrukt, viesi – atbildēt ar retiem pretuzbrukumiem.

Bīstamākais no tiem bija piecas minūtes līdz beigām, kad Masaļskis neitralizēja Teļukina izgājienu viens pret vienu un beigās varēja ierakstīt statistikas ailē otro “sauso” spēli sezonā.

Punktu spēlei pusotru minūti līdz beigām pielika Jēkabs Rēdlihs, kurš kritienā trāpīja vārtos Ļisutina atvairīto ripu – 4:0. Šie bija viņa pirmie vārti sezonā.

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Avtomobilist 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Vārti: 10:03 Petrovickis (Ozoliņš, vair.) – 1:0, 24:06 Hosa (Petrovickis, Ņiživijs, vair.) – 2:0, 36:51 Ankipāns – 3:0, 58:12 J.Rēdlihs (Iguldens, Arnasons) – 4:0

Soda minūtes: 4 – 12

Dinamo: Masaļskis, Kr.Rēdlihs - J.Rēdlihs, Arnasons - Sprukts – Iguldens, Ozoliņš - Sorokins, Hosa - Petrovickis - Ņiživijs, Laviņš – Galviņš, M.Rēdlihs - Karija - Dārziņš, Sotnieks, Cipulis - Ankipāns - Bukarts