Piektdiena, 11. oktobris
Silva, Monta, Tince

Lai gan vārtus guva pirmie, Latvijas hokejisti sestdien Minskā pasaules čempionāta B grupas piektajā mačā ar 1:4 (1:3, 0:1, 0:0) piekāpās līdz šim iespaidīgāko sniegumu turnīrā demonstrējošajai Krievijai. Tādējādi Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Krievija uzvarējusi visās piecās spēlēs.

Vienīgos vārtus Latvijai guva Miks Indrašis. Krievijai divreiz izcēlās Viktors Tihonovs, kuram arī rezultatīva piespēle, bet pa vieniem vārtiem guvuši Sergejs Širokovs un Sergejs Kaļiņins. Kristers Gudļevskis tika galā ar 39 krievu metieniem, mača noslēdzošajās 32 minūtēs paliekot nepārspēts, bet Sergeju Bobrovski mūsējie traucēja tikai 15 reižu.

Latvija ar deviņiem punktiem piecās spēlēs turpina cīņu par vietu ceturtdaļfinālā. Turpinājumā pirmdien plkst. 20.45 jāspēlē ar turnīra saimniekiem baltkrieviem, bet otrdien 16.45 mūsējo pretinieki būs Šveice.

Jau pirmajā uzbrukumā Krievija varēja gūt vārtus, kad virsū Gudļevskim uzmeta Sergejs Plotņikovs, bet turpinājumā spēle izlīdzinājās, ar vairākām labām iespējām izceļoties arī Latvijai. Pirmais noraidījums 5.minūtē Latvijai - Štāls pārkāpj noteikumus pret Ovečkinu, bet Gudļevskis mazākumā tiek galā ar ļoti bīstamu raidījumu. Turpinājumā 8.minūtē rezultātu atklāja Latvija - saņēmis teicamu Štāla piespēli, Indrašis neapstādinot trieca ripu Bobrovska vārtos un 1:0! Mikam otrais vārtu guvums turnīrā. Tiesa, jau dažas minūtes vēlāk Rīgā dzimušais Viktors Tihonovs neitrālajā zonā tika pie ripas un ar spēcīgu plaukstas metienu lika kapitulēt arī Gudļevskim. Krievijas spiediens pieauga, piedevām sekoja otrais mazākums Latvijai, kuru atkal izdevās izturēt. Diemžēl tūdaļ sekoja neveiksmīga epizode - pēc Jevgēņija Medvedeva metiena ripa atlēca vārtu priekšā, kur to Gudļevska vārtos netraucēti raidīja Sergejs Širokovs. Arī turpinājumā mūsējie netika galā ar ātrajiem krievu uzbrukumiem, trešo noraidījumu izpelnoties Rodrigo Laviņam. Vairākumu krievi izspēlēja kā pēc mācību grāmatas, Tihonovam izceļoties ar otro precīzo metienu mačā - 1:3. Pašā perioda izskaņā pirmais noraidījums Krievijas sastāvā - otro periodu sākām vairākumā.

Atlikušais vairākuma laiks otrās trešdaļas sākumā pagāja Krievijas aizsardzības zonā, bet bez reālām iespējām samazināt rezultāta starpību. Lai gan saglabājās izteikts Krievijas izlases pārsvars, Latvija aizvien biežāk radīja problēmas arī krievu aizsargiem un Bobrovskim. Taču vārtus atkal guva krievi - no vārtu priekšas Sergejs Kaļiņins pēc teicamas partnera piespēles ceturto reizi pārspēja Gudļevski. Tobrīd bez nūjas spēlēja Ņiživijs, tālā soliņa dēļ nespējot nomainīties. Tūdaļ pēc tam Girgensons ar nūju iedur Aleksandram Burmistrovam, saņemot 5+20 sodu - ne tikai paliekam bez aktīvā uzbrucēja, bet arī piecas minūtes jāspēlē mazākumā. Šoreiz vārtus izdevās nosargāt neskartus, lai gan Gudļevskim bija ļoti daudz darba. Arī atlikušajās minūtēs milzīgs Krievijas pārsvars, situācijai nedaudz mainoties vien brīžos, kad laukumā devās Latvijas pirmais uzbrucēju virknējums.

Trešā perioda pirmajā pusē saglabājās pretinieku pārsvars, lai gan Latvija centās atbildēt asos pretubrukumos. Aktivitāte vainagojās ar otro skaitlisko vairākumu mačā, kuru gan atkal realizēt neizdevās. Kādā no epizodēm Krievija neticamā veidā neguva vārtus, kad Širokovs trāpīja pa jau uz ledus guļošā Gudļevska nūju. Pēdējās minūtēs Ķēniņš izpelnījās noraidījumu, Krievijai tūdaļ atbildot ar to pašu, tādējādi komandām spēli beidzot četratā. Arī šoreiz Krieviju nav izdevies uzveikt - pēdējos piecos mačos PČ un olimpiskajās spēlēs šim pretiniekam esam zaudējuši ar kopējo vārtu starpību 6:29.

Latvijas izlases vārtos stājās Kristers Gudļevskis, aizsardzībā nelielu savainojumu guvušo Artūru Kuldu nomainīja Jānis Jaks, kurš tika pieteikts kā septītais aizsargs, bet uzbrukumā Roberta Lipsberga vietā uz ledus devās Koba Jass.

Pasaules hokeja čempionāts. 2014.gada 17.maijs. Minska, Minsk Arena.
Latvija - Krievija 1:4 (1:3; 0:1; 0:0)

Vārti: 7:30 Indrašis (Štāls) 1:0; 10:55 Tihonovs 1:1; 15:23 Širokovs (Medvedevs, Tihonovs) 1:2; 18:12 Tihonovs (Plotņikovs, Ovečkins, vair.) 1:3; 28:02 Kaļiņins (Kutuzovs) 1:4;

Vārtsargi: Kristers Gudļevskis - Sergejs Bobrovskis
Metieni: 15-43
Soda minūtes: 33-6

Komandām, kuras grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.

Sacensības Minskā ilgs līdz 25.maijam. Latvijas valstsvienība spēcīgāko izlašu sabiedrībā startē jau 18.gadu pēc kārtas.

Kopumā uz Minsku devušies Latvijas 25 hokejisti - trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 14 uzbrucēji.

Par komandas kapteini iecelts izlases veterāns Herberts Vasiļjevs, savukārt viņa asistenti būs Georgijs Pujacs, Artūrs Kulda un Kaspars Daugaviņš, kuri šos pienākumus uzņemsies rotācijas kārtībā.

Latvijas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi - Edgars Masaļskis (Poprad, Slovākija), Ivars Punnenovs (Rapersvīles Jona Lakers, Šveice), Kristers Gudļevskis (Tampabejas Lightning, NHL);

aizsargi - Guntis Galviņš (bez kluba), Rodrigo Laviņš, Jēkabs Rēdlihs, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks (visi - Rīgas Dinamo), Jānis Jaks (Rīga), Māris Jass (Homutovas Pirati, Čehija), Artūrs Kulda (Ufas Salavat Julajev, KHL);

uzbrucēji - Gints Meija, Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Aleksandrs Ņiživijs, Miks Indrašis (visi - Rīgas Dinamo), Juris Štāls (Poprad), Koba Jass (Liberecas Bili Tygri, Čehija), Armands Bērziņš (Atirau Beibaris, Kazahstāna), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes Pinguine, Vācija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes ZSC Lions, Šveice), Miķelis Rēdlihs (Jaroslavļas Lokomotiv, KHL), Zemgus Girgensons (Bufalo Sabres, NHL), Roberts Lipsbergs (Sietlas Thunderbirds, WHL), Kaspars Daugaviņš (Maskavas Dinamo, KHL).

Lasiet vairāk Diena.lv īpašajā Pasaules čempionāta sadaļā, kur iespējams piedalīties arī prognožu spēlē!