Sestdiena, 12. oktobris
Valfrīds, Kira

Girgensonam divas rezultatīvas piespēles, Sabres viesos uzveic Sharks. FOTO, VIDEO

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Zemgus Girgensons trešdien izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm NHL regulārā čempionāta mačā, bet viņa pārstāvēta Bufalo Sabres komanda viesos ar rezultātu 5:4 pēcspēles metienos uzveica vienu no līgas spēcīgākajiem klubiem Sanhosē Sharks. Līdz ar to Sabres pārtrauca četru zaudējumu sēriju.

Spēles 9.minūtē mājiniekus Sharks vadībā izvirzīja Mārtijs Havlāts, un vairāk vārtu pirmajās 20 minūtēs neviena no komandām gūt nespēja. Sabres sekmīgi nospēlēja otrā perioda sākumā, kad Drū Stafords un Kodijs Makormiks trīs minūšu laikā divas reizes pārspēja Sharks vārtsargu Anti Niemi. Zemgus laukumā atradās abos vārtu guvumos, tiekot pie divām rezultatīvām piespēlēm.

Arī trešo periodu labāk sāka Bufalo, pēc Tailera Enisa precīzā metiena vairākumā panākot jau divu ripu pārsvaru, bet Sharks 70 sekunžu laikā atbildēja ar diviem vārtu guvumiem. Tailers Kenedijs un Tomašs Hertls vienādoja ciparus uz tablo - 3:3. Vēl dažas minūtes vēlāk aizsargs Henriks Tallinders atkārtoti vadībā izvirzīja Sabres komandu. Perioda izskaņā Sabres izturēja svarīgu mazākumu, tomēr jau dažas sekundes pēc tā Tomijs Vingelss izrāva neizšķirtu mājiniekiem (4:4), un šādi noslēdzās mača pamatlaiks. Papildu piecminūte aizritēja ar Sharks pārsvaru, tomēr uzvarētāju nācās noskaidrot pēcspēles metienos, kuros, pateicoties Meta Molsona un Kodija Hodžsona precīzajiem metieniem, pārāki bija Bufalo.

Jāpiebilst, ka Sharks hokejisti šajā mačā izdarīja 51 metienu pa Raiena Millera sargātajiem Sabres vārtiem, kamēr viesi atbildēja ar 35.

Zemgus uz ledus pavadīja 13 minūtes un 16 sekundes (1:56 mazākumā), izceļoties ar divām rezultatīvām piespēlēm, vienu metienu, vienu spēka paņēmienu, vienu bloķētu metienu un lietderības koeficientu +2.

Girgensons šosezon 16 mačos ticis pie pieciem (1+4) rezultativitātes punktiem un neitrāla lietderības koeficienta, kas ir labākais komandā. Visiem pārējiem Sabres hokejistiem, izņemot vienu spēli aizvadījušo Aleksandru Šulceru, lietderības koeficients ir negatīvs.

Sabres ar 17 spēlēs izcīnītiem 7 punktiem arvien ieņem pēdējo vietu kā Austrumu konferencē, tā visā līgā. Zīmīgi, ka visi trīs panākumi šosezon izcīnīti viesos, bet savā laukumā Sabres tikuši pie viena punkta deviņos mačos. Nākamā spēle ceturtdien Losandželosā pret Kings.