Ceturtdiena, 24. oktobris
Renāte, Modrīte, Mudrīte

KHL sezonas atklāšanā uzvaru svin Znaroks un Maskavas Dinamo

Ar uzvaru jauno KHL sezonu sākuši Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētie Gagarina kausa ieguvēji Maskavas Dinamo, kuri savā laukumā ar 3:2 pēcspēles metienos pārspēja Omskas Avangard ar Latvijas izlases aizsargu Georgiju Pujacu ierindā. Tādējādi KHL čempioni Dinamo izcīnījuši_ arī Lokomotiv_ kausu - par to pirmajā mačā jau otro gadu cīnās abi iepriekšējās sezonas finālisti.

Jau pirmajās minūtēs maskavieši divreiz nokļuva mazākumā, tomēr savus vārtus izdevās nosargāt. Avangardpārspēja Dinamo vārtsargu Aleksandru Jerjomenko mirkli vēlāk jau vienādos sastāvos, kad precīzs metiens padevās Antonam Kurjanovam. Otrā perioda sākumā rezultāta starpību izgājienā varēja dubultot Igors Volkovs, bet šajā duelī Jerjomenko bija pārāks.

Interesantākie notikumi otrajā periodā risinājās tā noslēgumā, kad pēc muļķīga omskiešu noraidījuma (ārpus laukuma izmesta ripa) Deniss Kokarevs vairākumā rezultātu izlīdzināja. Avangard vēlreiz nokļuva mazākumā un tikai vārtsarga Kari Ramo pašaizliedzīgā spēle (un vārtu konstrukcija!) glāba no otro vārtu zaudējuma. Nieka 26 sekundes pirms perioda beigām uz Avangard vārtiem tika nozīmēts soda metiens par maskaviešu kapteiņa Jurija Babenko  nogāšanu – to paveica Andrejs Taratuhins. Omskiešus vēlreiz glāba vārtu pārliktnis un pēc spēlētām 40 minūtēm rezultāts bija 1:1.

Trešo periodu komandas iesāka ļoti aktīvi, apmainoties ar pāris vārtu gūšanas izdevībām. Līdz trešdaļas vidum rezultāts gan nemainījās, taču noraidījumu nopelnīja jau minētais Taratuhins.  Perioda 9.minūtē Ramo no zilās līnijas mesto ripu atvairīja ne pārāk sekmīgi – to no neliela attāluma vārtos iestūma miniatūrais (1,64 m, 68 kg) maskaviešu uzbrucējs Mihails Aņisins. Mājinieku prieki gan ilga tika dažas minūtes, līdz Avangard slovāku jaunieguvums Tomašs Zaborskis (pērn 35 vārti Somijas čempionātā) saņēma lielisku piespēli no Aleksandra Frolova un izgājienā pārmeta ripu pāri Jerjomenko - 2:2. Laukumā tobrīd atradās arī Pujacs. Pēdējās minūtēs mājinieki ļoti centās izraut uzvaru, tomēr pamatlaiks noslēdzās neizšķirti.

Papildlaikā laba iespēja gūt uzvaras vārtus bija Dinamo, taču kārtējais trāpījums pa vārtu pārliktni atlika uzvarētāja noskaidrošanu uz pēcspēles metienu sēriju. Sjomins Avanagrd pirmo mēģinājumu izniekoja, bet maskaviešu jaunieguvums Rihards Gjunge bija izcili precīzs - tieši zem pārliktņa. Frolovs savu iespēju izmantoja, bet precīzs arī maskaviešu otrs mēģinājums – Cvetkovs. Zaborskis Jerjomenko pārspēt nespēja, līdz ar to sezonas pirmajā mačā uzvaru ar 3:2 svinēja Maskavas Dinamo.

Pujacs spēlēja Avangard pirmajā aizsargu pārī, laukumā pavadot 21:05 minūtes. Viņa kontā trīs nesekmīgi metieni par Maskavas Dinamo vārtiem.

Trīs debitanti un 52 spēles regulārajā čempionātā katrai komandai

Trešdien KHL čempionātu sāks Jānis Sprukts – viņa pārstāvētā CSKA Maskavas derbijā tiksies ar Spartak, bet Amur uzņems Atlant. Savukārt ceturtdien viss sāksies pa īstam – 11 spēles, tai skaitā arī Rīgas Dinamo sezonas atklāšanas mačs Prāgā ar Lev (plkst.21 pēc Latvijas laika).

Jaunajā KHL sezonā līga uzņem trīs jaunas komandas - Prāgas Lev (Čehija), Bratislavas Slovan (Slovākija) un Doņeckas Donbass (Ukraina). Tāpat dalību čempionātā atsāk pagājušās sezonas ievadā traģisko aviokatastrofu piedzīvojusī Jaroslavļas Lokomotiv komanda.

Līdz ar to šajā sezonā KHL čempionātā sacentīsies 26 komandas - 14 komandas Rietumu konferencē un 12 vienības Austrumu konferencē. Pagājušo sezonu KHL noslēdza ar 23 vienību pārstāvniecību.

Regulārajā čempionātā katra komanda ar katru tiksies divas reizes, bet ar vienu vienību - četras reizes. Katra komanda aizvadīs pa 52 mačiem - pa 26 spēlēm savā laukumā un izbraukumā.

Regulārais čempionāts noslēgsies 2013.gada 7.februārī, bet Gagarina kausa izcīņas finālsērijas septītais mačs, ja tāds būs nepieciešams, risināsies 19.aprīlī.