Pirmdiena, 14. oktobris
Minna, Vilhelmīne

Krievija arvien perfekta, ASV pārsteidzoši sagrauj Somiju

Negaidīti pārliecinošu zaudējumu svētdien Helsinkos pasaules čempionāta spēlē cieta Somijas hokeja izlase, kas ar 0:5 kapitulēja ASV komandai. Tikmēr Stokholmā Krievija ar 2:0 pārspēja čehus un nodrošināja uzvaru S grupā.

Mājinieki somi pirmo ripu ielaida 17.minūtē, nonākot zaudētājos ar 0:1. Neveiksmīga Somijai padevās 2.perioda beigu daļa, kad īsā brīdī ASV guva vēl divus vārtus. Trešajā periodā amerikāņi jau pašā sākumā vēl divas reizes pārspēja Kari Lehtonenu, atrisinot spēles intrigu. Pa vārtiem un rezultatīvai piespēlei ASV hokejistiem Maksam Pakioretī un Krisam Batleram. Jāpiebilst, ka amerikāņi biežāk meta katrā no periodiem, kopumā izdarot 31 metienu. Mājinieki atbildēja vien ar 18. Līdz ar to ASV pakāpās uz 2.vietu grupā (13 punkti), somi nu atpaliek par vienu.

Krievijas - Čehijas spēlē Aleksandram Perežoginam bija nepieciešamas vien 24 sekundes, lai atklātu rezultātu. Čehi turpinājumā uzbruka mazliet vairāk, tomēr vārtos lieliski darbojās Konstantīns Baruļins (visā spēlē 30 atvairīti metieni). Otrie vārti krita pašā 3.perioda sākumā, kad vairākumā izcēlās čempionāta rezultatīvākais hokejists Jevgēņijs Malkins – 2:0. Krievijai sestā uzvara sešās spēles un garantēta 1.vieta S grupā.

Pasaules hokeja čempionāts. Rezultāti, 13.maijs.