Svētdiena, 13. oktobris
Irma, Mirga

Latvijas hokejisti pēc 14 gadu pārtraukuma zaudē Austrijai pasaules čempionāta spēlē

Pirmo reizi kopš 1999.gada Lavijas hokeja izlase pasaules čempionātā zaudējusi Austrijai - otrdien H grupas trešajā spēlē austrieši bija pārāki ar 6:3. Latvijai vārtus guva Armands Bērziņš, Agris Saviels un Lauris Dārziņš. Tikmēr austriešiem ar precīziem metieniem izcēlās Florians Iberers, Andrē Lakoss, Tomass Vaneks, Mario Altmans, Mihaēls Rafls un Daniels Oberkoflers. Pēc trim mačiem Latvija ir vienīgā komanda turnīrā, kas vēl nav tikusi pie punktiem, H grupā ieņemot pēdējo, astoto, vietu.

Jau pirmās maiņas laikā abas komandas izcēlās ar labiem metieniem, bet vietā bija vārtsargi. Brīdi vēlāk Starkbauma vārtu priekšā teicami pacīnījās mūsu trešā maiņa, bet pēc tam aktīvi nospēlēja vadošais trijnieks ar Spruktu, Dārziņu un Cipuli. Jau mača 4.minūtē ripa nonāca Austrijas vārtos - pēc izcilas Ķēniņa piespēles nekļūdīgi meta Armands Bērziņš, noķerot vārtsargu pretkustībā - 1:0! Pēc gūtajiem vārtiem Latvijas pārsvars laukumā kļuva vēl izteiktāks. Austrijai gan bija diezgan laba izdevība panākt neizšķirtu, kad perioda vidū diezgan nevērīgi nospēlēja Latvijas iazsargi, tomēr Masaļskis ripu tvēra. Perioda 10.minūtē pirmais vairākums Latvijai - spēlējot piecatā, Latvijas hokejisti labi nostājās un vairākas reizes apdraudēja pretinieku vārtus, tomēr rezultāts nemainījās. Pēc tam labu brīdi austriešus zonā iespieda trešā maiņa, vienādos sastāvos spēlējot gluži kā vairākumā - bija divas labas iespējas gūt vārtus. Sešas minūtes līdz perioda beigām austrieši tomēr panāca neizšķirtu - ar viltīgu plaukstas metienu vārtus no aizsega guva aizsargs Florians Iberers. Brīdi vēlāk viens pret Masaļski izskrēja Tomass Vaneks un šoreiz mūsu sabiedrotā bija veiksme - vārtu stabs. Uzreiz pēc tam pirmais vairākums arī austriešiem. Tā pašās beigās ar rikošeta palīdzību Masaļski pārspēja Andrē Lakoss un vadībā jau izvirzījās Austrija. Atlikušajā laikā austrieši bija tuvāk trešo vārtu guvumam, nekā Latvija rezultāta izlīdzināšanai.

Otro periodu Latvija sāka ļoti azartiski, aktīvi darbojoties katrā nomaiņā. Diemžēl vārtus atkal guva Austrija - Tomass Vaneks izmantoja savu izdevību, ātrā slidojumā ar plaukstas metienu pārspējot Masaļski. Lai gan pēc vārtu zaudējuma Latvija turpināja darboties ļoti aktīvi, rezultātu tas nedeva un pretuzbrukumā vārtus guva Mario Altmans. Masaļskis pēc ielaistās ripas bija ļoti neapmierināts - ripa līdz viņa vārtiem nonāca praktiski bez mūsu aizsargu pretestības. Uzreiz pēc tam sekoja Andersona noraidījums un otro reizi mačā jāspēlē mazākumā. Šajās divās minūtēs Masaļskis tika galā ar vairākiem bīstamiem austriešu metieniem. Perioda otrajā pusē vairāki labi uzbrukumi pēc kārtas mūsējiem un vienā no tiem pēc Kobas Jasa metiena ripa trāpīja pa vārtu pārliktni. Latvijas ofensīvu apturēja trešais noraidījums mačā. Vairākumā Austrijai bija teicama iespēja gūt piektos vārtus, bet izcili nospēlēja Masaļskis. Perioda 18.minūtē Agris Saviels ar asu metienu samazināja starpību līdz divu ripu deficītam - 2:4. Ļoti svarīgi vārti īstajā brīdī, piedevām uzreiz noraidījums austriešiem. Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās, kas nozīmēja, ka pēdējās 20 minūtēs Latvijai jāatgūst vismaz divas ripas.

Trešo periodu sākām vairākumā un Lauris Dārziņš no vārtu priekšas visai drīz panāca 3:4! Austrija uzreiz nopelnīja vēl vienu mazākumu, bet Latvija visiem spēkiem metās uz pretinieku vārtiem, burtiski nomētājot pretinieku vārtsargu Starkbaumu. Latvijas pārsvars turpinājumā bija ārkārtīgi liels, tomēr ātri panākt neizšķirtu neizdevās. Tieši pretēji - vārtus perioda vidū guva austrieši, kad Mihaēls Rafls īstajā brīdī iznira vārtu priekšā, raidot garām Masaļskim piekto ripu mačā. Turpinājumā Latvija izmisīgi centās atspēlēties, tomēr iekrita pretuzbrukumā un Daniels Oberkoflers raidīja ripu starp Masaļska kājsargiem - 3:6.. Ar šādu rezultātu mačs arī noslēdzās. Ieskaitot iepriekšējo pasaules čempionātu, šis Latvijai bija jau septītais zaudējums pēc kārtas.

Par labāko Latvijas izlasē atzina kapteini Lauri Dārziņu, bet austriešiem šo godu izpelnījās vārtsargs Starkbaums, kurš atvairīja 36 metienus.

Nākošo spēli Latvija aizvadīs ceturtdien plkst.20.15 ar Slovākijas izlasi.

Pasaules hokeja čempionāts. 2013.gada 7.maijs. Helsinki, Hartwall Arena.
Austrija - Latvija 6:3 (2:1; 2:1; 2:1)

Vārti: 3:52 Bērziņš (Ķēniņš, Meija) 0:1;  13:45 Iberers (Hundertfunds) 1:1; 17:09 Lakoss (Latusa, Baumgartners, vair.) 2:1; 23:05 Vaneks 3:1; 26:58 Altmans (Velsers, Kristlers) 4:1; 38:08 Saviels (Andersons, Indrašis) 4:2; 40:52 Dārziņš (Cipulis, vair.) 3:4; 49:42 Rafls (Hundertfunds) 5:3; 56:50 Oberkoflers (Poks, Šullers) 6:3;
Vārtsargi: Bernhards Starkbaums - Edgars Masaļskis
Metieni: 25-39
Soda minūtes: 6-8

Skatītāji: 3051

Latvija: Masaļskis (Jučers); Sprukts - Dārziņš - Cipulis, K.Rēdlihs - Kulda; Džeriņš - Girgensons - Indrašis, Saviels - Sotnieks; Ķēniņš - Bērziņš - Meija, M.Jass - Andersons, Pavlovs, Štāls, Meija, Širokovs, Freibergs.

*- Komanda, punkti (spēlēs), gūtie-zaudētie vārti, vārtu attiecība

Ceturtdaļfinālam pēc viena apļa turnīra kvalificēsies katras grupas četras labākās vienības.