Rīgā +16 °C
Otrdiena, 21. maijs
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Znaroka un Vītoliņa audzēkņi pagarina Gagarina kausa izcīņas sēriju pret Rīgas Dinamo

Rīgas Dinamo hokejisti, neveiksmīgi aizvadot trešās trešdaļas sākumu, piedzīvojuši zaudējumu 1:3 Gagarina kausa izcīņas pirmās kārtas piektajā spēlē pret Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Maskavas Dinamo komandu. Rezultāts sērijā līdz četrām uzvarām kļuvis 3:2 rīdzinieku labā. Sestā spēle notiks 3.martā Arēnā Rīga.

Šuplers: nekas briesmīgs nav noticis

Salīdzinājumā ar svētdienas maču (2:1) rīdzinieku sastāvā bija notikušas vairākas izmaiņas. Vārtus šoreiz sargāja Mikaels Telkvists, uzbrukumā ceļgala traumu guvušā Ņiživija vietā otrajā maiņā bija iekļauts Podziņš, kuru ceturtajā trijniekā aizvietoja Meija (uz Maskavu nemaz nav aizbraucis savainotais Hartigans). Savukārt aizsardzībā kopā ar Sotnieku spēlēja Laviņš, bet J.Rēdlihs tika pieteikts kā septītais aizsargs.

Neilgi pēc spēles sākuma Meijas nopelnītais četru minūšu sods iniciatīvu ļāva iegūt laukuma saimniekiem, un pirmā trešdaļa pagāja ar izteiktu viņu pārsvaru. Vairākas reizes cīņā nācās iesaistīties Telkvistam, tomēr kopumā viesi maskaviešu pirmo spiedienu izturēja godam. Tiesa, rīdziniekiem nopietni apdraudēt Maskavas Dinamo vārtus līdz pirmajam pārtraukumam neizdevās.

Otro periodu Rīgas Dinamo sāka krietni aktīvāk, diemžēl ofensīvu piebremzēja divi noraidījumi pusminūtes laikā – ar pašaizliedzības un veiksmes palīdzību šo kritisko brīdi izdevās pārvarēt. Drīz pēc tam, pirmo reizi spēlējot vairākumā, rīdziniekiem bija arī pirmā reālā iespēja atklāt rezultātu – mājinieku vārtsargs Gārnets noķēra ripu pēc M.Rēdliha metiena no tuvas distances.

Trešdaļas vidū spēle kļuva “atvērtāka”, un abām komandām radās arvien vairāk vārtu gūšanas iespēju. Vienu no tām skaitliskajā vairākumā realizēja Broks Troters, no neērtās puses raidot ripu Maskavas Dinamo vārtos – 1:0.

Diemžēl jau trešā perioda pašā sākumā mājiniekiem izdevās rezultātu izlīdzināt. Līdz tam teicami nospēlējušais Telkvists ielaida ne pašu grūtāko metienu šajā mačā. Bet vēl pēc brīža ripa rikošetā no kāda no laukuma spēlētājiem otrreiz atrada ceļu uz rīdzinieku vārtiem – 1:2.

Neveiksmīgais trešdaļas sākums gan acīmredzami iedvesmoja mājiniekus, gan negatīvā nozīmē ietekmēja Rīgas hokejistus, kuri, arī divreiz spēlējot skaitliskā vairākumā, līdz reālai vārtu gūšanas iespējai netika. Pamatlaika izskaņā Juliuss Šuplers izšķīrās par Telkvista nomainīšanu ar sesto laukuma spēlētāju, bet pēc rupjas kļūdas viduszonā Leo Komarovs netraucēts ieslidināja ripu rīdzinieku vārtos.

Pārējās Gagarina kausa izcīņas pirmās kārtas otrdienas spēles: Jaroslavļas Lokomotiv – Minskas Dinamo 2:1 pagar. (sērijā 3:2), Mitisču Atlant – Čerepovecas Severstaļ 2:1 (3:2).

Gagarina kausa 1.kārta

Maskavas Dinamo – Rīgas Dinamo 3:1 (0:0, 0:1, 3:0) Sērijā 2:3

Vārti: 32:00 Troters (Ozoliņš, vair.) – 0:1, 43:00 Veļikovs – 1:1, 45:16 Kudašovs (Volkovs, Derļuks) – 2:1, 59:18 Komarovs (tukšos vārtos) – 3:1

Metieni: 35 - 19
Soda min.: 8 - 10
Iemetieni: 29 - 22

Rīgas Dinamo: Telkvists, Laviņš – Sotnieks, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Ozoliņš – Cibuļskis, Podziņš – Petrovickis – Surovijs, Kr.Rēdlihs – Galviņš, Dārziņš – Troters – M.Rēdlihs, J.Rēdlihs, Meija – Džeriņš – Bukarts

Dārziņš: Ļoti būtiski būs tas, kā spēsim atjaunoties

Latvijas hokeja izlasei pirms otrdien paredzētās izšķirošās spēles ar ASV par iekļūšanu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā ļoti svarīga būs spēlētāju atjaunošanās pēc smagā mača ar slovākiem, pirmdi...