Rīgā +21 °C
Sestdiena, 29. jūnijs
Paulis, Pauls, Pāvils, Pēteris

Motobraucējam Karro 13.vieta pasaules čempionāta posmā Ķegumā

Latvijas motokrosists Matīss Karro svētdien izcīnīja 13.vietu prestižākās MX1 klases pasaules čempionāta 11.posmā, kas norisinājās Ķegumā.Pirmā finālbrauciena sākumā Karro pāris apļus veica devītajā vietā, tomēr tuvāk bija sekotāji nekā vadošie braucēji, tāpēc distances laikā atkrita līdz 13.vietai, bet pēdējos trīs apļos noslīdēja zemāk par vēl trim pozīcijām.

Tikmēr citi latviešu braucēji Dāvis Ivanovs, Ivo Šteinbergs un Augusts Justs sīvi cīnījās par iekļūšanu labāko divdesmitniekā. Tomēr no viņiem to spēja vien Ivanovs, kurš finišu sasniedza 19.vietā. Savukārt A.Justs un Šteinbergs - bija attiecīgi 21. un 24.pozīcijā, bet vēl viens latvietis Dāvis Līvs pirmajā finālbraucienā ieņēma 27.vietu 29 dalībnieku konkurencē.Otrais brauciens bija līdzīgs pirmajam. Karro sacensības sākumā izdevās aizcīnīties līdz augstajai devītajai vietai, taču pēc brīža latvietis atkrita uz 12.vietu, taču spēja zaudēto kaut nedaudz atgūt un otrajā braucienā finišēt desmitais, kas Ķeguma posma kopvērtējumā deva 13.pozīciju. Tikmēr otrajā braucienā zemāk ierindojās citi Latvijas sportisti - A.Justs bija 18.vietā, bet Šteinbergs noslēdza labāko divdesmitnieku. Uzreiz aiz viņa ierindojās Līvs, bet Ivanovs bija 24.vietā.Posma kopvērtējumā A.Justs ierindojās 19.pozīcijā, kamēr Ivanovs bija 21., bet Šteinbergs - 22.vietā. Tikmēr Līvs sacensības noslēdza 24.vietā, netiekot pie ieskaites punktiem.Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc 11 posmiem MX1 klasē Karro, kurš piedalījies astoņos etapos, ar 85 punktiem saglabājis 18.vietu, A.Justs ar 47 punktiem ieņem 20.vietu, bet divos posmos startējušais Ivanovs ar 11 punktiem ir 32.vietā. Savukārt Šteinbergs ar diviem izcīnītiem punktiem pakāpies par vietu un nu ir 49.pozīcijā, bet Līvs līdz šim pie punktiem nav ticis. Pārliecinošs kopvērtējuma līderis ar 514 punktiem ir Antonio Kairoli.Nākamais posms nākamnedēļ norisināsies Somijā.Kā ziņots, cits Latvijas motokrosists Roberts Justs svētdien izcīnīja 24.vietu MX2 klasē.Savukārt uzvaru Eiropas čempionāta (EMX) trešajā posmā 125 kubikcentimetru klasē svētdien izcīnīja Latvijas jaunais motobraucējs Pauls Jonass, un arī citi latvieši iebrauca labāko pulkā - Tomass Šileika finišēja 12.pozīcijā, bet Kristers Drevinskis - 16.vietā.Tikmēr cits jaunais motokrosists Kārlis Sabulis svētdien piedzīvoja kritienu sacensību sākumā un finišēja vien 23.pozīcijā Eiropas čempionāta (EMX) ceturtā posma 250 kubikcentimetru klasē.Jau ziņots, ka 2014.gadā Ķegumā risināsies gada prestižākais notikums motokrosā pasaulē - Nāciju kausa izcīņa.