Laika ziņas
Šodien
Migla
Tiešsaistes spēles League of Legends fināla turnīrs Polijā 2016.gadā

Pētījums: Videospēles neizraisa līdzcietības samazināšanos

Nule publicētā pētījumā secināts, ka ilgstoša videospēļu spēlēšana, pretēji iepriekš pieņemtajam, nekādā veidā neietekmē cilvēka līdzcietību, ziņo portāls iflscience.com.

Kā raksta portāls, iepriekš publicētie, strīdīgie pētījumi ziņojuši par korelāciju starp videospēļu lietošanu un empātijas zudumu, taču šie pētījumi vērsuši uzmanību tikai uz īstermiņa efektiem. Savukārt nule publicētais Hanoveres Medicīnas skolas pētnieka Dr. Gregora Zicika darbs liecina, ka ilgtermiņā šāda saistība nav novērota. 

Pētnieki secinājuši, ka vardarbīga mediju satura, tajā skaitā videospēļu, ietekme uz emocionālo stāvokli ir īslaicīga un pārejoša.

Pētījumā piedalījās 30 cilvēki, puse bija aktīvi videospēļu patērētāji, kas dienā vidēji 4 stundas pavadīja spēlējot tās, bet puse bija cilvēki, kas nekad nav spēlējuši videospēles. Dalībniekiem trīs stundas pirms pārbaudēm, lai izvairītos no īslaicīgiem efektiem, bija liegts spēlēt spēles. Testa laikā viņiem tika uzdoti jautājumi un tad, demonstrējot emocionālu reakciju izraisošos attēlus, fiksēta smadzeņu darbība. 

Starp spēlētāju un nespēlētāju grupām pētījuma laikā netika konstatētas atšķirības. 

Pētnieku grupa gan neslēpj, ka pētījums nav galīgs, jo tika izmantota maza cilvēku kopa, kā arī netika pārbaudīts kādu saturu, izņemot videospēles, viņi ikdienā patērē, piemēram, vardarbības filmas vai asa sižeta materiālus internetā. 

Taču, kā norāda iflscience.com, pētījums noteikti piemetīs ogles diskusijai par videospēļu ietekmi uz cilvēku psihi.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko