Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Videospēles

Nauda, kas atrodas otrpus ekrānam

Covid-19 pandēmijas laikā dažādi mediji vairāk uzmanības sāka pievērst interneta videi un tur notiekošajam. Sporta ziņās vēstīja par e-sportu un šā brīža slavenākā Latvijas videospēļu spēlētāja Helvija Saukanta jeb broky panākumiem Counter Strike spēlē. Tāpat televīzijā bija skatāms raidījums, kurā piedalījās Latvijas pārstāve, profesionāla strīmere Dana Dima jeb Danucd. Tomēr netika pilnībā izskaidrots, kas īsti ir e-sports, kas ir strīmošana un kā ar ko tādu var pelnīt naudu.

Pilotpētījumā secina, ka datorspēles un modernās tehnoloģijas palīdz mācībās

Noslēdzot Minecraft Skolas četrus mēnešus ilgo pilotprojektu, projekta īstenotāji atzīst, ka prasmīga datorspēļu izmantošana mācību procesā veicina zināšanu apguvi, attīsta radošumu, sadarbības prasmes un kritisko domāšanu, portālam Diena.lv pavēstīja iniciatīvas pārstāvji. Projektu īstenoja Microsoft Latvia sadarbībā ar Datorzinību centru, un tajā piedalījās 18 skolotāji un 26 skolēni no Rīgas, Jelgavas, Ventspils, Siguldas un Liepājas.

Spēļu rekrutēšana un propaganda

Spēlējot videospēles, jau 2012. gadā katru nedēļu pasaulē tika pavadīti trīs miljardi stundu, un, ņemot vērā tehnoloģiju izplatību, var pieņemt, ka 2018. gadā šis skaitlis būs jau krietni lielāks. Tāpēc nav brīnums, ka par nozari ieinteresējušies gan pētnieki un dažādas kompānijas, gan arī reklāmdevēji, reliģiskās un teroristiskās grupas un pat valstu propagandas dienesti.

Rīgā atklāta Baltijā pirmā eSporta līga

Tehnoloģiju un izklaides uzņēmums Lattelecom un viena no vadošajām eSporta organizācijām Baltijā GOEXANIMO ir apvienojuši spēkus un izveidojuši Baltijas eSporta līgu (BESL PRO), kas ir pirmais šāda līmeņa eSporta pasākums reģionā. Pirmajā sezonā komandas, kas dalībai līgā var pieteikties līdz 4. februārim, sacentīsies divās pasaulē un Baltijā populārākajās disciplīnās: League of Legends un Counter-Strike: Global Offensive, portāls Diena.lv uzzināja no Lattelecom pārstāvjiem.

Ar datorspēlēm pelnīt varēs

Datorspēļu izstrādātājs Vladimirs Slavs izglītību ieguvis gan LU Datorikas, gan Teoloģijas fakultātē. Viņš ir pametis pamatdarbu, jo vēlējies veltīt vairāk laika, kā pats saka, "foršajai lietai" – datorspēļu veidošanai. Latvijas Spēļu gada balvas ieguvēju Vladimiru Slavu iztaujā Raivis Vilūns.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide