Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 20. februāris
Smuidra, Vitauts, Smuidris

Latvijā nodarbinātības jomā vērojama liela nelīdzsvarotība

Situāciju Latvijas darba tirgū pēdējā laikā raksturo spēcīgi izteikta nelīdzsvarotība. Ir uzņēmumi un valsts iestādes, kas ilgstoši nevar atrast nepieciešamos darbiniekus, turklāt iemesli tam ir ļoti dažādi – sākot no zema piedāvātā atalgojuma līdz visai specifiskām profesionālajām prasībām.

Top komentāri

Plo
P
Vēl ir tādas darbavietas, kur alga nedaudz virs min, bet jāstrādā 230+ h mēnesī.
.
.
Pirmkārt- Latvijas darba tirgū personas virs 50 gadiem nav pieprasītas. Savukārt pensionēšanās vecums ir 65 gadi. Valsts šādi nošauj divus zaķus vienlaicīgi- pirmkārt, stipri maza iespēja, ka cilvēks vispār sasniegs pensionēšanās vecumu, otrkārt- ja arī sasniegs, tad pensiju būs jāmaksā krietni mazāka, jo pensiju iemaksas būs mazākas un stāžs arī. Valsts politika ir ciniska un amorāla. Otrkārt- ir firmas, kas jau gadus piecus sludina vienu un to pašu vakanci, un piekopj politiku- pieņem uz pārbaudes laiku ar niecīgu algu, pēc 3 mēnešiem nākošais un tā gadus piecus. Treškārt- ir dažas rūpnīcas, kuras sludina tehniskā direktora vakanci jau vismaz pusgadu, un sludinātā alga ir tieši 926 EURO/ mēnesī. Kāpēc tieši tik? Tāpēc, ka tā ir minimālā alga, kas jāmaksā viesstrādniekam. Vietējiem tā vakance praktiski nav pieejama, jo tiek gaidīts viesstrādnieks no Ukrainas, un NVA tiek gatavoti argumenti, ka vietējo speciālistu nav. Bet tā spēlīte ir netīra.
Jupis
J
Kāpēc darba devēji vietējiem strādniekiem nemaksā tik, cik sola viesstrādniekiem? Nevienam neiestāstīs, ka iebraucēji no bijušās PSRS būs augsti kvalificēti speciālisti. Tā ir kārtējā pārkrievošanas programma.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pensiju fondi apsteidz inflāciju(1)

Pensiju otrā līmeņa uzkrājumu veidošana Latvijā izpelnās visai plašu viedokļu spektru – gan atbalstošu, gan klaji noraidošu. Otrais līmenis, respektīvi, fondēto pensiju sistēma, ir izveidots, lai ra...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses