Pēdējā laikā mūsu sabiedrības uzmanība ir pievērsta ārvalstu studentiem. Tāpat kā par daudziem tematiem, arī šajā gadījumā vērojama viedokļu sadursme un tendence aiziet galējībās.
Tuvojoties Lieldienām, daudzus
pārņem vēlme baudīt pavasarīgu noskaņu un atbilstoši savai
pasaules uztverei pievērsties
reliģiskai vai tautiskai svinēšanai.
Riski, ko Latvijas iedzīvotājiem rada blēži, kuri cenšas izvilināt finanšu datus, lai piekļūtu naudai, vai arī pūlas uzreiz izmānīt naudu, pastāv jau gadiem. Tomēr pēdējā laikā rodas iespaids, ka šādu blēdību intensitāte un daudzveidība ir sasniegusi tik milzīgus mērogus, ka būtu nepieciešami sistemātiski valsts iestāžu brīdinājumi sabiedrībai.
Zīmola Tesla popularitātes kritums,
kas tiek saistīts ar neapmierinātību, ko izraisījis Tesla līdera Īlona
Maska vadītais ASV Valdības
efektivitātes departaments (pazīstams kā DOGE), ir interesants
biznesa un politikas mijiedarbības precedents.
Nesen saistībā ar Pasaules Laimes dienu (20. martu) tika publicēts ikgadējais Apvienoto Nāciju Organizācijas Ziņojums par pasaules laimi. No 147 valstīm par laimīgāko ir atzīta Somija, bet par nelaimīgāko – Afganistāna.
Martā daudz uzmanības tiek pievērsts tam, ka pagājuši pieci gadi, kopš, sākoties kovidpandēmijai, mūsu valstī tika izsludināta pirmā ārkārtējā situācija un līdzīgi procesi noritēja citur pasaulē.
Marta sākumā plašu sabiedrības uzmanību izpelnījās
ziņa par to, ka Zviedrijas
koncerns ICA Gruppen
Dānijas kompānijai Salling
Group pārdod Baltijas valstīs
labi zināmo tirdzniecības tīklu Rimi Baltic.
Samērā siltā 2024./2025. gada ziema ir nodrošinājusi to, ka energoresursu tēma šoreiz netika vētraini apspriesta sociālajos tīklos. Nu jau ziema tuvojas beigām, un aptuveni pusgadu par apkuri jāuztraucas nebūs. Apkures tēmu gan nesen aktualizēja klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis, kurš atgādināja, ka Eiropas Savienības (ES) līmenī ir aizsākta diskusija par koksnes produkcijas (malka, šķelda, briketes un tamlīdzīgi) izmantošanu apkurē.