Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Latvijā šogad bijis mazākais eksporta pieaugums ES

Latvijā šogad janvārī-oktobrī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības (ES) valstīm bijis mazākais eksporta pieaugums, liecina otrdien publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati.

Janvārī-oktobrī salīdzinājumā ar 2018.gada desmit mēnešiem eksporta apmērs Latvijā pieaudzis par 1%.

Tāds pats kāpums vēl fiksēts Vācijā, Igaunijā, Grieķijā un Spānijā, bet Beļģijā un Lielbritānijā eksporta apjoms saglabājies nemainīgs. Nedaudz straujāks pieaugums bijis Rumānijā, Slovākijā un Somijā (visās valstīs +2%), Itālijā, Nīderlandē, Austrijā, Zviedrijā un Portugālē (visās valstīs +3%), kā arī Čehijā un Francijā (abās valstīs +4%). 

Straujākais eksporta kāpums reģistrēts Īrijā (+11%), Luksemburgā (+10%), Slovēnijā (+8%), kā arī Bulgārijā, Dānijā, Lietuvā un Polijā (visās valstīs +6%).

Tikmēr eksporta apjoma samazinājums fiksēts Kiprā (-33%).

Importa apmērs janvārī-oktobrī salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo laika periodu pieaudzis 19 valstīs, bet samazinājies tas Latvijā, Somijā un Zviedrijā (visās valstīs -1%), Bulgārijā (-2%), Īrijā (-4%) un Kiprā (-7%). Savukārt Beļģijā, Igaunijā un Itālijā importa apmērs saglabājies nemainīgs.

Lielākais importa pieaugums janvārī-oktobrī gada izteiksmē bijis Maltā (+20%), Slovēnijā un Lielbritānijā (abās valstīs +10%). Lietuvā imports palielinājies par 4%.

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses