Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Latvijas valsts meži plāno īstenot līdz šim apjomīgākos jauno kociņu aizsardzības pasākumus

VAS Latvijas valsts meži šogad plāno īstenot līdz šim apjomīgākos jauno kociņu aizsardzības pasākumus. Jauno kociņu, īpaši jauno priežu, aizsardzību pret briežu dzimtas dzīvnieku - aļņu, staltbriežu un stirnu - postījumiem Latvijas valsts meži sāk rudenī, kad mežā iestādītajiem jaunajiem kociņiem ir beigusies aktīvā augšana. Ziemas periodā jauno kociņu pumpuri un stumbra miza ir viena no briežu dzimtas dzīvnieku iecienītākajām maltītēm.

Latvijas valsts meži jaunaudžu aizsardzībai lielākoties izmanto gan augu aizsardzības līdzekļus jeb repelentus ar dzīvniekiem nepatīkamu aromātu vai garšu, ko dzīvnieks sajūt, apēdot apstrādāto stādu, gan dažādus mehāniskus aizsarglīdzekļus, kas galvenokārt kalpo kā šķērslis, lai dzīvnieks netiktu pie aizsargātās kociņa daļas.

Šogad Latvijas valsts meži ar augu aizsardzības līdzekļiem - repelentiem - plāno apstrādāt 15 191 hektāru atjaunoto meža platību un veikt jaunaudžu stumbru aizsardzību 3251 hektāra platībā, kas ir līdz šim lielākais plānotais aizsardzības pasākumu apmērs pēdējo gadu laikā, norāda kompānijas pārstāvji.

Latvijas valsts meži nosaka aizsardzības plānošanas pasākumus atkarībā no jaunaudzes kociņu augstuma, kociņu skaita tajā un izvietojuma.

"Kociņiem, kuru augstums nepārsniedz 1,5 metru, primāri nepieciešams aizsargāt centrālā dzinuma pumpuru, jo, tiklīdz jaunā koka galotne tiks nokosta, ļoti iespējams, ka kociņš iznīks un neturpinās augt. Šāda augstuma kociņus no briežu dzimtas dzīvnieku postījumiem iespējams aizsargāt ar tādiem repelentiem kā Cervacol Extra un Wam Extra, kurus uz koka galotnes uzklāj ar roku, vai arī Plantskydd un Trico, kurus uz kociņa uzklāj, izmantojot rokas smidzinātāju," skaidro kompānijas pārstāvji.

Uzņēmums Latvijas valsts meži izveidots, lai apsaimniekotu valsts mežus. Kompānijas īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja - Zemkopības ministrija.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Mežu atjauno stādot un dabiski(4)

Lai izaugtu mežs, nepietiek tikai ar stādiņu iestādīšanu. Tie prasa kopšanu, tieši tāpat, kā kaut ko audzējot dārzā. Rūpēties par iestādīto mežaudzi vajag vismaz desmit gadu, līdz var uzskatīt, ka me...

Ar grābekli upē

Ja redzi kādu, kurš iet ar grābekli pa upi, nedomā, ka cilvēks ir dīvains. Iespējams, viņš ir ūdeņu eksperts. Lauma Vizule-Kahovska ir saldūdeņu biotopu eksperte, kura ne tikai piedalās dabas skaitīša...

Vides Diena

Vairāk Vides Diena


Tūrisms

Vairāk Tūrisms


Ceļošana

Vairāk Ceļošana


Dabas Diena

Vairāk Dabas Diena