Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ārsti Apinis un Ērglis aicina atvieglot Covid-19 ierobežojumus, atļaujot bērniem sportot

Ārsti Pēteris Apinis un Andrejs Ērglis vērsušies pie Valsts prezidenta Egila Levita, Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (NA), premjerministra Krišjāņa Kariņa (JV) un veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) ar iniciatīvu atvieglot noteiktos Covid-19 ierobežojumus, atļaujot bērniem sportot.

"Bērniem jāatgriežas sportā un treniņos. Pirmais solis nozīmē atgriezties treniņos un sacensībās brīvā dabā, nodrošinot distancēšanos vienam no otra 2 vai pat 4 metru attālumā un stingri ievērojot sanitārijas, higiēnas un epidemioloģijas normas," savā iniciatīvā norāda Apinis un Ērglis.

Ārsti uzsver, ka globāli nav neviena pierādījuma, ka bērni labi organizētās sporta nodarbībās un sacensībās (obligāti startējot no individuāla starta, nevis visiem kopā) varētu viens otram nodot SARS CoV 2 vīrusu un paplašināt Covid-19 pandēmiju.

"Nekur pasaulē nevienā pētījumā uz nevienas lielas vai mazas bumbas, raketes, lodes vai šķēpa nav atrasts pietiekami liels dzīvotspējīgu un inficēšanos ierosinātspējīgu vīrusu skaits iepretim lifta pogām, sabiedriskā transporta sēdekļiem un pieturēšanās stieņiem, benzīna sūkņiem vai bankomātiem, kur bīstamus vīrusus var sastapt daudz. Toties šajās jomās ierobežojumi ir daudz vājāki nekā ierobežojumi bērniem sportot," uzsver ārsti.

Ārsti lūdz Slimību profilakses un kontroles centru iespējami ātri izstrādāt normatīvus sporta zālēm un baseiniem – cik bērnu drīkst vienlaikus trenēties, cik bērnu drīkst vienlaikus uzturēties baseinā (nepalielinot iespējamo vīrusu slodzi), vai ir nepieciešams pastiprināt baseinu ūdens sanitārijas normas, kādi ir noteikumi telpu ventilācijai, bērnu blīvumam ģērbtuvēs, noteikt dušu lietošanu pēc treniņa tikai mājās u.tml., lai iespējami ātri ļautu bērniem atsākt treniņus arī sporta zālēs un baseinos.

Ārsti Pēteris Apinis un Andrejs Ērglis norāda, ka zāles nedrīkst būt bīstamākas par slimību. Latvijā, kur ar adipozitāti mazkustības dēļ slimo vairāk par 30% bērnu, nepieciešams atgriezties pie bērnu sporta nodarbībām. Vēl ilgāka bērnu sporta ierobežošana radīs lielas sabiedrības veselības problēmas nākotnē, norāda ārsti. 

Top komentāri

Ārstu, kungi
Ā
jebkurā dzīvoklī ir atverami logi, jebkurā dzīvoklī var nodarboties ar sportu/vingrošanu mājas apstākļos, ja tik vien ir tāda gribēšana. Kādēļ lai būtu lieki jāriskē un nevajadzīgi jātērē resursi!? Paskaidrojiet!
?
?
Kur problēma, privātārstu kungi? Jūsu bagāto klientu atvases uz baseinu netiek? Nekas, no pāris mēnešu atpūtas vēl neviens nav apvārdzis. Vismaz neaplipinās ar vecāku vīrusu trenerus un izpalīgus.
>:-)
&
Paši savējos sīkos, bez vārda runas, ne mirkli nešauboties, "pamestu zem tankiem"?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kādēļ Varakļāni kļuvuši svarīgi?(26)

Novadu kartes pārzīmēšana, kas tuvojas finišam Saeimā, ir nopietni sašķēlusi sabiedrību, trešdaļa to atbalsta, trešdaļa ir pret, bet trešdaļai tradicionāli grūti noformulēt viedokli. Pat pārst...

Piekasīšanās sīkumiem?(2)

Domājams, ir tikai likumsakarīgi, ka Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) lēmis kādai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) amatpersonai piemērot 100 eiro administratī...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē