Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 9. aprīlis
Valērija, Žubīte, Alla

Stankevičs: Latvija ir labs kristiešu savstarpējās sadraudzības un sadarbības paraugs

Latvija un tās tauta ir labs kristiešu savstarpējās sadraudzības un sadarbības paraugs, šodien Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinībās Aglonā sacīja Latvijas Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.

Viņš svētku sprediķī pievērsās Pāvesta Franciska gaidāmajai vizītei Latvijā. Arhibīskaps sacīja, ka šis ir gads, kad pāvests Francisks ierodas pie mums kā svētceļnieks, lai stiprinātu mūsu tautā ticību un cerību, lai būtu kopā ar mums šai svarīgajā vēstures posmā. Pirms 25 gadiem mūs apmeklēja pāvests Jānis Pāvils II, kuram bija neatsverama loma Austrumeiropas valstu atbrīvošanā no komunistiskās ideoloģijas žņaugiem.

"Mūsu tauta gadsimtu gaitā ir turējusies pretī iznīcības spēkam un ne tikai ir izdzīvojusi, bet pastāv arī uz pasaules kartes. Pirms 100 gadiem latvieši izcīnīja brīvu valsti, ar savu valodu, kultūru, ticības pārliecību un dzīvesziņu, integrējot savā valstī arī tos citu tautību ļaudis, kas dzīvoja Latvijas teritorijā," sacīja baznīcas vadītājs.

Metropolīts pauda, ka arī Latvijas himna "Dievs, svētī Latviju" liecina, ka Dieva atziņa bija klāt pie Latvijas valsts dibināšanas, ka Latvijas brīvības cīnītāji apzinājās, ka brīvība ir Dieva dāvana. Šajā viņu izvēlē varam saklausīt vēstījumu par to, ka vēlamies, lai visām nākamajām paaudzēm tiek atgādināts, cik svarīgi ir saglabāt brīvās Latvijas publiskajā telpā atziņu par nepieciešamību lūgt Dieva svētību.

Pāvests ierodas Latvijā, lai mums atgādinātu patiesību, ka domāt un rūpēties vienīgi par materiālajām vērtībām ir tuvredzīga izvēle, kā arī lai palīdzētu mums atvērties uz to dievišķās klātbūtnes spēku, kas ir triumfējis Jaunavas Marijas miesā un īpaši taustāmi darbojies mūsu tautas vēsturē tai periodā, kad tika izcīnīta neatkarība, skaidroja Stankevičs. "Dievs vēlas būt klātesošs mūsu tautā arī šodien, rīt un visā nākamajā simtgadē. Pāvesta misija ir palīdzēt mums atpazīt šo klātbūtni un atvērties uz to," norādīja arhibīskaps.

Stankevičs uzsvēra, ka pāvestam kā svētā Pētera misijas turpinātājam ir pienākums rūpēties par visas kristiešu saimes vienotību un sargāt to no vilku uzbrukumiem. "Mūsdienās šie vilki pirmām kārtām ir viltus ideoloģijas un vardarbība pret citādi domājošajiem, reliģiskās brīvības ierobežošana," skaidroja Stankevičs.

Viņš pastāstīja, ka pašreizējais pāvests kā svarīgu savas misijas sastāvdaļu redz rūpes par mieru pasaulē. Pāvesta ierašanās Latvijā šai vēsturiskajā brīdī liecinot par to, ka mēs viņam esam svarīgi.

"Te notiek procesi, no kuru gala iznākuma var būt atkarīgi arī citu valstu un tautu likteņi. Varam tikai minēt, kādi tie ir. Noteikti tas, ka mēs kā neliela tauta un valsts esam labs kristiešu savstarpējās sadraudzības un sadarbības paraugs. Mēs atrodamies uz Austrumu un Rietumu kristietības un civilizācijas robežlīnijas. Latvija ir bijusi kā tīģelis, kurā ir saskārušās daudzu valstu un kultūru intereses un ietekmes," teica Stankevičs, piebilstot, ka, viņaprāt, mēs līdz galam vēl neesam apzinājušies mūsu oriģinalitāti un misiju citu tautu vidū un līdz ar to arī Dieva plānā.

Top komentāri

Vēl labāk būtu,
V
ja arī Staņķevics kristietis būtu, jo pagaidām vien - sekls un tukšs farizējs, kuru klausoties vien jāsaka : ''Par šīs meičas klavierspēli var tik zobos iekost mēli, kritiku par viņu sniegs atvaļināts bundzinieks''.
00
0
Neesmu robots. Latvijas tauta? Kas tā tāda?
Nemuldi, Stankēvič!
N
Ja kāds ar tevi sadarbotos, tad strikti tev pateiktu, ka tu apgāni visu kristietību, SVĒTO LŪGŠANU (kā to cilvēcei mācija Jēzus) APGĀNĪDAMS. Vietā, kur lūgšanas nobeigumā ir jāsaka UN TEV PIEDER VALSTĪBA, SPĒKS un GODS!, jūs sakāt - esi sveicināta, Marija! Vai tā nav visšausmīgākā apgrēcība, kāda vien virs zemes var notikt???
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Covid-19 maina apziņu par cilvēces ievainojamību(39)

Par drošības riskiem un dezinformācijas ļaunatūru Covid-19 izraisītās krīzes laikā intervijā Jolantai Plaukai stāsta NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.

Ne tikai dalīt parādu naudu, bet arī taupīt(4)

Cīņas pret vīrusa izplatīšanos kontekstā ar pulcēšanās liegumiem, savstarpējas distances ievērošanu, pašizolāciju, attālināto darbu un mācībām, ekonomiskās aktivitātes kritumu, bezdarbnieku un pabal...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē