Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Veselības ministre uzskata, ka Latvijai nevajadzētu paaugstināt pašizolācijas slieksni

Latvijai nevajadzētu palielināt robežvērtību, no kuras uz valsti tiek attiecināta pašizolācijas prasība, no 16 uz 25 Covid-19 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, šādu nostāju šorīt Latvijas Radio pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Ministre atgādināja, ka pēc Ekonomikas ministrijas rosinājuma par šo jautājumu valdībā jau tika diskutēts, bet vairums ministru neatbalstīja izmaiņas, un politiķe cer, ka Latvijai šis rādītājs nebūs jāceļ arī turpmāk.

Pamatojot savu nostāju, politiķe uzsvēra, ka izšķiršanās esot starp diviem svaru kausiem - vienā ir viesmīlības joma, kas veido ap 2,5% no valsts iekšzemes kopprodukta, bet otrā - brīvas pārvietošanās iespējas valsts iekšienē. Viņķele uzskata, ka svaru kausi šajā gadījumā sliecoties par labu otrajai izvēlei.

Viņķele atzina, ka spiediens veikt izmaiņu esot ievērojams, tostarp no Latvijas kaimiņvalstīm, tomēr joprojām aktuāls ir jautājums, kāpēc Latvijai būtu jāriskē ar savu sabiedrības locekļu iespējamu inficēšanos ar Covid-19. Ja kaimiņam deg māja, diezin vai jūs samazināsiet drošības prasības savā mājā, runājot līdzībās, izteicās politiķe.

Ministre uzsvēra, ka minētā rādītāja palielināšana palielinātu inficēšanās ar Covid-19 riskus, kas savukārt varētu novest pie dažādu ierobežojumu noteikšanas valsts iekšienē, kas "ekonomikai būtu daudz traumatiskāk".

Tā vietā Veselības ministrija šodien valdībā prezentēs ierosinājumu samazināt pašizolācijas termiņu no 14 uz 10 dienām.

Pretējās domās ir iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV), kurš uzskata, ka rādītājs no 16 uz 25 būtu jāpalielina, jo esot maksimāli jācenšas stimulēt ekonomiku un valsts ienākumus, lai neļautu nesamērīgi augt valsts parādam un tā apkalpošanas izmaksām.

Es neapstrīdu, ka pastāv Covid-19, taču ir alternatīvi risinājumi - prasīt lietot maskas, veikt testēšanu uz robežas vai pie iebraukšanas pieprasīt uzrādīt veiktu testēšanu rezultātus, izteicās iekšlietu ministrs.

Ģirģens atkārtoti atzīmēja, ka Valsts policijai ir būtiski pieaudzis darba apjoms, kontrolējot Covid-19 pašizolācijas noteikumu ievērošanu.

Top komentāri

spriidiic
s
Par Zviedrijas pieredzi neko nav dzirdējusi ? Pastāstiet šai , kā guglēt .
Vija
V
Nepaaugstinot pašizolācijas slieksni, nogremdēsim ekonomiku. Varbūt patiesais iemesls ir tas, ka valsts veselības aizsardzība ir ārkārtīgi zemā līmenī, ka vismazākais slimo pieplūdums izraisīs krīzi. Un to, protams, atzīt ministre nevēlas.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Sankciju kaislības Apvienoto Nāciju līmenī(5)

Pagājušās nedēļas nogalē ASV vienpusēji pasludināja, ka atkal stājušās spēkā visas iepriekš pārtrauktās ANO sankcijas pret Irānu, kā arī solīja aktīvi vērsties pret šo sankciju pārkāpējiem. Tajā pašā ...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē