Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
"Sankcijas nav izjaukušas mūsu centienus cīņā pret koronavīrusa uzliesmojumu," piebilda Ruhani

Ruhani: ASV palaidušas garām iespēju Covid-19 krīzē atcelt sankcijas pret Irānu

ASV palaidušas garām iespēju koronavīrusa uzliesmojuma laikā atcelt Irānai noteiktās sankcijas, trešdien sacīja Irānas prezidents Hasans Ruhani, vienlaikus norādot, ka sankciju dēļ nav kavēti Teherānas centieni apkarot infekciju.

"Amerikāņiem tā bija lieliska iespēja atvainoties un atcelt negodīgās un netaisnīgās Irānai noteiktās sankcijas," televīzijas pārraidītā valdības sēdē sacīja prezidents.

"Sankcijas nav izjaukušas mūsu centienus cīņā pret koronavīrusa uzliesmojumu," viņš piebilda.

Otrdien ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo pieļāva, ka ASV varētu apsvērt Irānai un citām valstīm noteikto sankciju mazināšanu, lai palīdzētu tām cīņā ar koronavīrusu, tomēr nekādu konkrētu apņemšanos šajā virzienā nepauda. 

ASV prezidents Donalds Tramps 2018.gada maijā vienpusējā kārtā izstājās no pasaules lielvaru un Irānas kodolvienošanās, kā arī noteica Irānai smagas ekonomiskās sankcijas.

Vācijas Ārlietu ministrija otrdien pavēstīja, ka Eiropas valstis nule kā pirmo reizi izmantojušas bartera mehānismu, lai apietu Irānai noteiktās ASV sankcijas un nogādātu Covid-19 krīzes smagi skartajā valstī medicīnas preces.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

PVN likme mūsu vērtībām(7)

Brīdi, kad vērojami vairāku jomu, piemēram, ēdināšanas un tūristu mītņu, centieni panākt zemāku pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi, aicinājumu jau no 1. jūlija piemērot 5% PNV likmi visām grā...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē