Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Autoceļi

Bez autoceļiem ekonomika neattīstīsies

Ja valdība neatradīs naudu autoceļu finansēšanai, autoceļu būvniecības nozare var sarukt par trešdaļu, sarunā ar Guntaru Gūti uzsver biedrības Latvijas Ceļu būvētājs valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Ceļiem jābūt prioritātei

Lai īstenotu valdības izstrādātās reformas, arī administratīvi teritoriālo reformu, kas iedzīvotājus attālinās no pašvaldību centriem, būtiska nozīme ir ceļu infrastruktūras stāvoklim, uzsver biedrības Latvijas ceļu būvētājs (LCB) valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Vai uz Latvijas ceļiem būs dzīve pēc 2020. gada?

Transporta attīstība ir radījusi objektīvas satiksmes problēmas pilsētās visā pasaulē, arī Latvijā, un to rašanās iemesls ir straujais transporta līdzekļu skaita pieaugums. Ceļu pārslogotība ir visaktuālākā problēma, plānojot brauciena laiku, jo tā ietekmē kopējo pārvadājuma laiku un līdz ar to izmaksas, kas loģistikas nozares uzņēmumiem ir īpaši būtiski. Pārvadājuma laiku būtiski ietekmē arī ceļu kvalitāte, kas Latvijā izsenis bijis sāpīgs temats. Bez kvalitatīviem ceļiem nav iespējama pārvadājumu efektivitātes kāpināšana, kas ekonomikas globalizācijas apstākļos ir viens no galvenajiem loģistikas attīstības virzieniem.

Augulis: Latvijā nav nevajadzīgu autoceļu

Nav tāda autoceļa Latvijā, kurš vispār nebūtu vajadzīgs. Tādēļ visiem kopā jāatrod pareizais to uzturēšanas mehānisms, intervijā Guntaram Gūtem norāda satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Autoceļus atjauno maksimālā tempā

"Ceļinieki spēj darboties krīzes apstākļos," Guntaram Gūtem akcentē VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) valdes loceklis Guntis Karps.

Šoferu kultūra pieklibo

Arī Pierīgā ir autoceļi, kur remonta vietā iztiek ar bedrīšu lāpīšanu.

LVC aicina atzīmēt bedrītes lietotnē Waze

Aprīlī uz asfaltētajiem autoceļiem sāksies bedrīšu masveida remontdarbi, tāpēc AS Latvijas Valsts ceļi (LVC) aicina autovadītājus atzīmēt navigācijas lietotnē Waze bedrītes, kas tiek pamanītas uz valsts autoceļiem, portālu Diena.lv informēja LVC.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide