Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Bankas

Latvijas banku peļņa pirmajā ceturksnī - 17,4 miljoni eiro

Latvijas banku sektors šogad pirmajā ceturksnī strādāja ar peļņu 17,438 miljonu eiro apmērā, kas ir 4,2 reizes mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) apkopotie dati.

Smart-ID lietotājus aicina būt uzmanīgiem

Pēdējās nedēļas laikā ir saņemta informācija par mēģinājumiem pamudināt personas apstiprināt piekļuvi viņu bankas lietotnēm, izmantojot Smart-ID. Smart-ID izstrādātājs SK ID Solutions, Latvijas Finanšu nozares asociācija un bankas aicina būt uzmanīgiem.

Bankas turpina kreditēt

Ekonomiskās krīzes atnākšana tradicionāli iezīmējas ar naudas plūsmu samazināšanos tautsaimniecībā. Šajā laika posmā risku pieaugumu saskata arī bankas un citi kredītu devēji, aizdevumus izsniedzot piesardzīgāk un tiem palielinot riska piecenojumu. Tādējādi, piemēram, pagājušajā – 2009. gada – krīzē gados pirms krīzes dāsni un bez lielām pārdomām izsniegtie aizdevumi pēkšņi kļuva nepieejami vai arī pieejami, bet ļoti dārgi. Vismaz pagaidām bankas sola turpināt finansēt ekonomiku, un tas lielā mērā arī noteiks, cik viegli vai smagi pārdzīvosim šo pasaules ekonomisko krīzi.

Glābs bezcerīgos aizņēmējus. Varētu norakstīt parādus līdz 2008. gadam uzņemtajām banku saistībām

Latvijas Bankas (LB) ierosinātajam priekšlikumam norakstīt to iedzīvotāju parādus komercbankām, kuri jau ir tām atdevuši savus nekustamos īpašumus, bet vēl palikuši parādā, savu atbalstu paudusi Latvijas Finanšu nozares asociācija, kā arī SEB bankas valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere. LB uzsver, ka tas neradīs nekādus zaudējumus komercbankām, jo runa ir par bezcerīgajiem parādiem, kurus bankas savā bilancē jau ir norakstījušas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide