Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Budžeta ieņēmumi

Pērn budžeta ieņēmumi auga par 4,9%, bet izdevumi par 3,9%

2019.gadā valsts konsolidētā kopbudžeta ieņēmumi auga par 4,9%, bet izdevumi par 3,9%, informēja Finanšu ministrijā (FM). Konsolidētā kopbudžeta ieņēmumi pērn bija 11,414 miljardi eiro, kas ir par 531,5 miljoniem eiro vairāk nekā 2018.gadā. Savukārt izdevumi pērn bija 11,532 miljardi eiro, kas bija par 433,9 miljoniem eiro vairāk nekā 2018.gadā.

Nākamgad budžeta deficītu plāno mazāku par 1% no IKP

Otrdien, 30.jūlijā, Ministru kabinetā (MK) tika apstiprināti vispārējās valdības budžeta un strukturālās budžeta bilances mērķi vidējam termiņam. Vispārējās valdības budžeta deficīta mērķis 2014.gadam tika noteikts 0,9% apmērā no IKP, informē Finanšu ministrijas pārstāve Lelde Kaunese.  Arī 2015.gadam deficīts plānots 0,9% apmērā no IKP, 2016.

Nodokļu ieņēmumu plāns pusgadā kopumā pārpildīts, bet deficīts sociālajā budžetā un akcīzei

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotās informācijas par VID administrēto ieņēmumu  izpildi 2010. gada pirmajā pusē ir konstatēts, ka ieņēmumu plāns ir pārpildīts. Kopsummā šā gada sešos mēnešos valsts budžeta ieņēmumos, ko administrē VID, tika saņemti 1,82 miljardi latu, kas veido 102,8% izpildi pret plānu, tomēr no plāna nedaudz atpaliek akcīzes nodokļa ieņēmumi, gan arī sociālais budžets.

Jūnijā nodokļu plāns izpildīts ar nelielu uzviju

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotās informācijas jūnijā ir konstatēts, ka nodokļu ieņēmumu plāns ir pārpildīts. Kopsummā pagājušajā mēnesī valsts budžetā nodokļos, ko administrē VID, tika saņemti 332,2 miljoni latu, kas ir 103,5%, salīdzinot ar plānoto. Saskaņā ar Valsts kases (VK) operatīvajiem datiem par valsts budžeta izpildi jūnijā valsts pamatbudžeta ieņēmumi bija 238,8 miljoni latu, bet izdevumi sasniedza 251,2 miljonus latu, veidojot finansiālo deficītu – 12,4 miljoni latu.

Nodokļu plāns aprīlī ir pārpildīts par 13%

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotās informācijas par budžeta ieņēmumu daļas izpildi aprīlī ir konstatēts, ka mēneša ieņēmumu plāns ir pārpildīts. Kopsummā pagājušajā mēnesī valsts budžetā tika ieņemti 353,4 miljoni latu, kas ir par 13% vairāk nekā tika plānots.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide