Laika ziņas
Šodien
Migla

Ceļu uzturēšana

Ceļiem jābūt prioritātei

Lai īstenotu valdības izstrādātās reformas, arī administratīvi teritoriālo reformu, kas iedzīvotājus attālinās no pašvaldību centriem, būtiska nozīme ir ceļu infrastruktūras stāvoklim, uzsver biedrības Latvijas ceļu būvētājs (LCB) valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Rīgas ielu uzturētāji sniegam esot gatavi

Tā kā pēc sinoptiķu prognozēm sestdien Latvijā iespējams neliels sniegs, laika apstākļu maiņai gatavojas arī ceļu uzturētāji. Rīgas domē portālu Diena.lv informēja, ka Satiksmes departamenta tehnika un personāls ir gatavi pēc snigšanas uzsākt ielu tīrīšanu.

Kurš atbildēs: Bez Eiropas naudas ceļus labosim?

Ceļinieki ir satraukušies (un domāju, ka pamatoti) par to, kā valsts spēs finansēt ceļu uzturēšanas darbus pēc tam, kad būs izžuvušas Eiropas naudas bagātīgās upes. Šobrīd, lielā mērā pateicoties tām, varam runāt par strauju valsts ekonomisko attīstību, taču šis ir arī laiks, kad jābūt skaidrībai par to, kā dzīvosim tālāk, kā ilgtermiņā pašu spēkiem tiksim galā ar visām vajadzībām.

LVC brīdina: Uz grants seguma ceļiem vietām šķīdonis

Ilgstošu nokrišņu dēļ vietām uz autoceļiem ar grants segumu iestājies šķīdonis. Lai grants autoceļi netiktu sabojāti neatgriezeniski, šķīdoņa laikā daudzviet ieviesti autotransporta masas ierobežojumi - tiek liegta kustība transportam, kas ir smagāks par 10 tonnām, brīdina VAS Latvijas Valsts ceļi.

Ceļu uzturētāji ziemai gatavi

Speciālisti rosina ziemai un tumšajai gada sezonai noskaņoties arī autovadītājus un gājējus.

Valsts autoceļu tīklā šonakt strādāja 30 ziemas tehnikas vienības; darbi turpinās

Naktī uz ceturtdienu Vidzemē un Latgalē notika intensīva snigšana, tāpēc valsts autoceļu tīklā darbu uzsāka ziemas uzturēšanas tehnika. Šonakt uz valsts autoceļiem Vidzemē un Latgalē strādāja vairāk nekā 30 uzņēmuma Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas tehnikas vienības. Uzturētāji darbu turpina arī pašlaik, uz autoceļiem strādā 17 tehnikas vienības, portālu Diena.lv informēja VAS Latvijas Valsts ceļi pārstāvis Voldemārs Šķēle.

Lietainā laika dēļ visā Latvijā pasliktinās grants autoceļu stāvoklis

Ilgstošo lietavu rezultātā visā Latvijas teritorijā ir pasliktinājies grants autoceļu stāvoklis. Pārmitrinātā grants segumā strauji veidojas defekti: bedres, iesēdumi, ceļi kļūst dubļaini un zaudē savu nestspēju, portālu Diena.lv informē VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) pārstāvis Voldemārs Šķēle.

Kopšanai izlietoti 40 miljoni

"Ikdienas uzturēšanas darbi neatjauno ceļa tehnisko stāvokli", intervijā Guntaram Gūtem norāda VAS Latvijas Autoceļu uzturētājs Ražošanas departamenta vadītājs Juris Millers.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide