Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Svētdiena, 29. marts
Agija, Aldonis

Černobiļas AES

Seriāla fani masveidā brauc uz Černobiļu

Mēneša laikā vieta, kur pirms 33 gadiem notika cilvēces vēsturē postošākā kodolkatastrofa, ir kļuvusi par vienu no "karstākajiem" tūristu galamērķiem pasaulē. Pēc tam kad maija sākumā amerikāņu televīzijas kanāls HBO sāka demonstrēt piecu sēriju drāmu Černobiļa, uz katastrofas zonu ap simt kilometru no Ukrainas galvaspilsētas Kijevas sāka plūst ziņkārīgo straumes no tuvākām un tālākām valstīm. Internetā aktivizējusies tirdzniecība ar priekšmetiem, kas saistīti ar Černobiļas atomelektrostaciju.

Milzu sarkofāgs beidzot novietots virs avarējušā Černobiļas AES korpusa

Ukrainā vairākus gadus ilgušie vērienīgā sarkofāga izstrādes un būvniecības darbi ir pabeigti - inženiertehnikas brīnums novietots virs Černobiļas atomreaktora avarējušā ceturtā korpusa un tam vajadzētu novērst radiācijas izplatīšanos no šī objekta turpmākos 100 gadus.

Lieldienas Černobiļas slēgtajā zonā

Trīsdesmit gadu pēc Černobiļā notikušās kodolkatastrofas avarējušās atomelektrostacijas apkārtne kļuvusi vienlaikus par biedējošu un neizskaidrojami fascinējošu vietu. Tā vilina gan tūristu grupas, gan vientuļus stalkerus, sagaidot visus ar savu dīvaini pamirušo dzīvības pilnumu.Saka, ka īstam vecim dzīves laikā jāiestāda ozols, jānosit čūska un jāizaudzina dēls. Savā sarakstā jau skolas gados čūskas slepkavošanu aizstāju ar "aizbraukt ekskursijā uz Černobiļu".

FOTO: Černobiļas AES 1986. un 2014.gadā

Šodien aprit 28 gadi kopš postošākās kodolkatastrofas cilvēces vēsturē - avārijas Černobiļas atomelektrostacijas (AES) 4.reaktorā 1986.gada 26.aprīlī.Šī ir pirmā no divām katastrofām, kas pēc starptautiskās kodolnegadījumu skalas novērtēta ar maksimālo, septiņu ballu atzīmi (otra ir Fukušimas katastrofa Japānā 2011.gadā).

Ministrija gadiem vilcinās ar kompensāciju izmaksu černobiliešiem

Valstij nāksies maksāt lielas summas, lai atjaunotu taisnību pret cilvēkiem, kuri savulaik piedalījās Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanā. Labklājības ministrija ilgus gadus bija atteikusies viņiem maksāt gan vecuma pensiju, gan arī atlīdzību par veselībai nodarīto kaitējumu, kā to paredz likums, svētdien vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide