Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Cigaretes

No 2024.gada pakāpeniski paaugstinās akcīzes nodokļa likmes

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā Par akcīzes nodokli, kas nosaka no 2024.gada pakāpeniski paaugstināt akcīzes nodokļa likmi alkoholiskajiem dzērieniem, tabakas izstrādājumiem, elektroniskajās smēķēšanas ierīcēs izmantojamam šķidrumam, elektroniskajās smēķēšanas ierīcēs izmantojamā šķidruma sagatavošanas sastāvdaļām, tabakas aizstājējproduktiem, kā arī atsevišķiem naftas produktiem, kurus izmanto speciālajās ekonomiskajās zonās (SEZ) un brīvostās.

Sabiedrībā pieaug atbalsts smēķēšanas kaitējuma mazināšanai

Latvijas sabiedrība saprot, ka aizliegumi paši par sevi nemazinās dažādu kaitīgu ieradumu vai atkarību raisošu vielu lietošanu. Piemēram, smēķēšanas jomā ir novērojams augošs sabiedrības atbalsts tādām kaitējuma mazināšanas politikas iniciatīvām kā pārejai uz bezdūmu alternatīvām un diferencētai nodokļu politikai – atkarībā no produktu kaitīguma sabiedrības veselībai, tā eksperti secināja seminārā Aizliegums nav regulējums!.

Cigaretēm un plaušu vēzim Latvijā ir senas tradīcijas

Visiem zināms, ka latviešiem ir daudz lielisku tradīciju. Mums ir latvju dainas, Dziesmu un deju svētki, Jāņi, kapu svētki, Latgales podniecība, lībiešu un suitu kultūras, un vēl, un vēl. Tomēr pirms kāda laika Veselības ministrija definēja vēl kādu senu latviešu tradīciju – tā ir tabakas cigarešu smēķēšana.

Philip Morris izpilddirektors: Cigarešu vieta ir muzejos

Valdībām ir pienācis laiks paātrināt atteikšanos no tradicionālajām cigaretēm un dot vietu zinātnē balstītām alternatīvām, tā, uzstājoties Londonas UnHerd klubā, paziņoja Philip Morris International (PMI) galvenais izpilddirektors Jaceks Olčaks.

Lielbritānijā vienam miljonam smēķētāju dāvinās bezmaksas veipus

Lielbritānijas valdība turpina inovatīvos veidos cīnīties ar smēķēšanu. Valdība tikko pieņēmusi lēmumu par to, ka vienam miljonam smēķētāju tiks piešķirtas bezmaksas veipošanas jeb e-cigarešu ierīces, ziņo Lielbritānijas sabiedriskais medijs BBC un aģentūra Reuters.

Politiķi neizrāda vienotu gatavību aizliegt cigaretes

Plašas diskusijas par smēķēšanas mazināšanu izvērtās pagājušajā nedēļā Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijā, apspriežot projektu grozījumiem Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā, tostarp par deputātu Armanda Krauzes (ZZS) un Ramonas Petravičas (LPV) priekšlikumu pilnībā aizliegt pārdot cigaretes tām personām, kas dzimušas sākot no 2009. gada. Diemžēl debašu virzība komisijas sēdē lika noprast, ka vairums deputātu attiecībā uz cigarešu aizliegšanu nav tik naski, kā attiecībā uz elektronisko smēķēšanas ierīču šķidrumu aromātiem, par kuru aizliegšanu Saeima jau ir nobalsojusi otrajā lasījumā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide