Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 1. aprīlis
Dagne, Dagnis

Dārza darbi

Zaļos tomātus nogatavināt vai konservēt?

Vēl priekšā daudz siltu, gaišu un saulainu dienu, un daļa no tomātu ražas, kas aug siltumnīcās, vēl pagūs nogatavoties atliku likām. Ja daudz zaļu tomātu ir dobēs zem klajas debess, tiem rudens sezonā varat palīdzēt nogatavoties, pārklājot ar agroplēvi – tā ir mitrumu un gaisu caurlaidīga, taču parūpēsies par siltāku vidi, kas tomātiem nepieciešama, jo diennakts vidējā gaisa temperatūra, salīdzinot ar jūliju, augustu, ir manāmi pazeminājusies.

Būvējam siltumnīcu no A līdz Z

Lai ierīkotu siltumnīcu un sāktu to iekopt, aprīlis ir pats labākais laiks. Saula silda, zeme ir iesilusi un apžuvusi. Tādējādi arī visērtāk saprast, kurā vietā dārzā siltumnīcu būvēt, jo nozīme ir ne tikai konstrukcijai un dārzkopja čaklumam laistot, bet arī pareizajai vietai.

Dārzs, ziemu sagaidot

Oktobris ir pēdējais mēnesis, kad veicami aktīvi darbi dārzā. Lielākā rūpe ir nokritušo lapu savākšana un likvidēšana vai ideju apdomāšana, kā tās vislabāk izmantot.

Mēness kalendārs dārzkopim

Mēness kalendārs dārzkopim:Sakņaugu kopšana24.-27.augusts ir labas dienas kartupeļu ražas novākšanai. Šajās dienās uz pagrabu lai dodas agrās šķirnes, bet vēlajām, ja laksti vēl zaļi, tie jānopļauj. Jāatceras, ka vajadzēs pāris nedēļu, lai kartupeļi zemē nogatavotos. Var novākt arī pārējo sakņu dārzeņu ražu, šajās dienās nogādāta glabāšanā, tā ilgi būs svaiga, nebojāsies.

Par labāku ražu domājot: Kurš mēslojums labāks?

Dārzkopim, kuram šis ir pirmais pavasaris savā saimniecībā, nav viegli orientēties veikalā pie mēslojumu stenda - minerālmēsli, bioloģiskais un mikrobioloģiskais mēslojums. Tie ir gan pulverveida, gan granulās, tabletēs..

Septiņi darbi dārzā, bez kuriem nebūtu iedomājams rudens

Rudenī jāatvēl laiks gan ražas novākšanai, gan sagatavošanās darbiem pavasarim, un veikalu tīkla K-rauta dārzkopības konsultante Vēsma Dzintare atgādina par septiņiem svarīgākajiem dārza darbiem! 

Idejas vasaras terasei

Mājas stils, pagalma lielums un iemītnieku dzīvesstils - galvenie faktori, kas jāņem vērā, iekārtojot terasi. Salona Alan Deko dizainere Iveta Strautmane dalās ar idejām, kā izvēlēties mēbeles un markīzes terasei, lai tā kļūtu par jūsu vasaras ērtāko uzturēšanās vietu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide