Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Eiro ieviešana

Itālijas Bankas prezidents: Skaidra nauda var kļūt par marginālu maksājumu metodi

Ja turpināsies līdzšinējās digitālo maksājumu attīstības tendences, ar laiku skaidra nauda var kļūt par diezgan marginālu maksāšanas metodi, piektdien Eiropas Komisijas (EK) un Latvijas Bankas rīkotajā starptautiskajā konferencē Desmit gadi kopā ar eiro sacīja Itālijas Bankas prezidents Fabio Paneta.

Piecus gadus pēc iestāšanās eirozonā joprojām ir daudz neapmainītu latu

Latvija par eirozonas valsti kļuva pirms pieciem gadiem – 2014. gada 1. janvārī. Lēmums pāriet no lata uz eiro sabiedrībā izraisīja visai asas diskusijas, jo lats latviešiem nebija tikai naudas vienība – lielākajai daļai tas saistījās ar Latvijas brīvības un neatkarības atgūšanu. Daļa sabiedrības naudas maiņu uztvēra gluži kā valsts nodevību, un vēl tagad šad tad var dzirdēt frāzes "latos viss bija lētāks" vai "kad bija lati, vismaz varēja just, ka ir nauda makā". Vienlaikus daudzi uzskatīja, ka eiro ieviešanai būs pozitīva ietekme.

Septembra beigās vēl nebija apmainītas 793 tonnas lata monētu

Līdz šā gada septembra beigām no apgrozības izņemti 37,6% lata monētu 27,3 miljonu latu vērtībā (143,8 miljoni gabalu monētu) un 94,8% lata banknošu 930,6 miljonu latu vērtībā (46,7 miljoni gabalu banknošu), liecina Latvijas Bankas apkopotā informācija.Septembra beigās vēl neapmainīti bija 345 miljoni gabalu lata monētu, kas svara izteiksmē ir 793 tonnas.

Dombrovskis: Pēc Lietuvas pievienošanās eirozonai sekos vismaz trīs gadu pauze

Pēc Lietuvas pievienošanās eirozonai sekos vismaz trīs gadus ilga pauze, jo pārējās valstis nav spērušas nepieciešamos sagatavošanās soļus, tā Eiropas Parlamenta (EP) informācijas biroja Latvijā rīkotajā diskusijā par mācībām no eirozonas satricinājumiem un izaicinājumiem norādīja pašreizējais EP deputāts, kandidāts uz Eiropas Komisijas (EK) viceprezidenta amatu eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis (Vienotība/ETP).

Tirgotāji: Pircēji vēl jāpieradina, ka cena būs norādīta tikai eiro

Pirmdien, 30. jūnijā, noslēdzas paralēlās cenu norādīšanas periods eiro un latos, taču tirgotāji vēl no latu norādīšanas atteikties negrasās, norādot, ka pircēji vispirms ir jāpieradina pie cenu zīmēm, uz kurām būs attēlota cena tikai eiro valūtā, biznesa portālam Nozare.lv skaidroja aptaujātie tirgotāji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide