Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +1 °C
Viegls lietus
Sestdiena, 18. janvāris
Antis, Antons, Antonijs

Eiropas komisārs

Uz EK prezidenta amatu vienojas virzīt Leienu

Pēc trīs dienas ilgušajām mokošajām sarunām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi otrdien beidzot panākuši vienošanos par bloka augstāko amatu sadali.

Dombrovski publiski nosauc kā vienu no EK prezidenta amata kandidātiem

Eiropas parlamenta (EP) lielākās politiskās grupas Eiropas Tautas partijas priekšsēdētājs Džozefs Dauls (Joseph Daul) Latvijas ekspremjeru Valdi Dombrovski (Vienotība) intervijā euractiv.com min kā vienu no kandidātiem Eiropas Komisijas (EK) prezidenta krēslam. 

Piebalgs: Neieguldot naudu attīstības sadarbībā, NVO zaudē nacionālo potenciālu

Neieguldot naudu attīstības sadarbībā, nevalstiskās organizācijas (NVO) zaudē savu nacionālo potenciālu, intervijā aģentūrai LETA sacīja Eiropas Savienības (ES) attīstības komisārs Andris Piebalgs."Ja mēs attīstības sadarbībā neieguldām savu naudu, NVO zaudē nacionālo potenciālu. Cilvēki saprot, ka bez iziešanas plašākā pasaulē Latvija nevar dzīvot.

Eirokomisārs: Jau saņemat virs vidējā ES

Ja, veidojot Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu, kohēzijas maksājumiem visām valstīm tiks piemēroti «griesti» 2,5% apmērā no valsts iekšzemes kopprodukta (IK), Latvijas «aploksne» nākamajam finanšu periodam varētu būt mazāka pat par miljardu eiro. ES reģionālās politikas komisārs Johanness Hāns skaidro, kāpēc ES nācās pieņemt šādus mērus, un aicina Latviju īpaši neskumt - mūsu valstī ieplūstot gana daudz naudas, kas ir pat virs vidējā Eiropā, ja rēķina pēc iedzīvotāju skaita.

Zaļā partija izvirza Vējoni eirokomisāra amatam

Latvijas Zaļās partijas valde uzskata, ka Raimonds Vējonis ir profesionāls un kompetents politiķis un viņa kandidatūra ir jāizvērtē eirokomisāra amatam. Partija uzskata, ka viņš Eiropas Komisijā varētu pretendēt uz vides komisāra portfeli. Šo priekšlikumu Zaļā partija nosūtīts valdībai. Jau ziņojām, ka pagaidām premjers un koalīcijas partijas ir atlikušas sarunas par Latvijas eirokomisāra izvirzīšanu, jo amatā vēl nav pārvēlēts līdzšinējais EK vadītājs Žozē Manuels Barrozu.

ES komisāra izvēli atliek

Valdību veidojošās koalīcijas partijas šonedēļ tomēr vēl neapspriedīs Eiropas Savienības komisāra amata kandidātu. To _Dienai _apstiprināja premjera Valda Dombrovska (JL) pārstāve Līga Krapāne. Lēmums atlikt komisāra izvirzīšanu pieņemts, jo pašreizējam Eiropas Komsijas prezidentam Žozē Manuelam Barrozo pagaidām nav izdevies iegūt vairākuma parlamentāriešu atbalstu pārvēlēšanai amatā un tāpēc neformālais darbs jaunā komisāru sastāva meklēšanā ir ieildzis.

Šteinbuka: eirokomisāram jābūt ekonomikas ekspertam

Iespējamā amata kandidāte Eiropas Savienības (ES) komisāra amatam no Latvijas Ina Šteinbuka uzskata, ka kandidātam jābūt profesionālim ekonomikas jomā, jo “tie ir vissvarīgākie lēmumi, kas būs jāpieņem”. Latvijas komisāram būs jāatbild ne tikai par savu portfeli, bet arī aktīvi jāiesaistās diskusijās par budžetu un finansēm un viņam tāda iespēja ir, norādīja I.Šteinbuka. Svarīga esot spēja pārliecināt savus kolēģus formālās un neformālās sarunās. To I.Šteinbuka uzsvēra pirmdien intervijā Latvijas Radio.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide