Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika

Gaisa piesārņojums

Indijas galvaspilsēta cīnās ar smagu gaisa piesārņojumu

Indijas galvaspilsētā Deli ir ieviesti ārkārtas pasākumi saistībā ar smagu gaisa piesārņojumu, kas apdraud miljoniem cilvēku. Līdz 15. novembrim spēkā būs noteikums, ka privātais autotransports ar pāra un nepāra numurzīmēm varēs izbraukt ielās tikai atsevišķās dienās. Eksperti gan norāda, ka transportlīdzekļi ir tikai viens no faktoriem gandrīz necaurredzamajam smogam, kas jau aptuveni nedēļu ir nosēdies virs Deli. Gaisa piesārņojumu varētu izkliedēt spēcīgs lietus, kas šajā nedēļā sasniegšot pilsētu.

Mudina balsot par tīru gaisu

Ja Rīgas dome (RD) neizmantos likumā noteiktās tiesības ierobežot autotransporta kustību, lai mazinātu tā radīto piesārņojumu, pilsētnieki turpinās elpot piesārņotu gaisu un kaitēt savai veselībai, norāda pirms nedēļas portālā ManaBalss.lv iesniegtās iniciatīvas Par tīra gaisa nodrošināšanu Rīgā autors Andis Vaičulis. Rīgā jau 15 gadu gaisa kvalitātes uzlabošana, pēc viņa domām, ilgst bez īpašiem panākumiem.

Saeimas apakškomisija aicina Rīgas domi steidzami mazināt gaisa piesārņojumu galvaspilsētā

Lai novērstu apdraudējumu iedzīvotāju veselībai, kā arī iespējamu Latvijas tiesvedību ar Eiropas Komisiju, Saeimas Vides un klimata apakškomisija ar vēstuli vērsīsies Rīgas domē, aicinot nekavējoties veikt visas nepieciešamās darbības, lai būtiski samazinātu gaisa piesārņojumu Rīgā. Par to otrdien, 14.maijā, pēc sēdes informēja Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas priekšsēdētājs Artūrs Toms Plešs (A/P).

Latvijā pērn bijis straujākais oglekļa dioksīda izmešu kāpums ES

Latvijā pērn bijis straujākais ogļskābās gāzes izmešu pieaugums Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū, liecina ES statistikas departamenta Eurostat dati, kas balstīti uz provizoriskiem aprēķiniem par ogļskābās gāzes izmešiem pagājušajā gadā.

VARAM apspriešanai nodod plānu emisiju samazināšanai

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sabiedriskajai apspriešanai nodevusi Gaisa piesārņojuma samazināšanas rīcības plānu 2019.-2030 gadam. Rīcības plāns izstrādāts, lai samazinātu gaisa piesārņojuma radīto negatīvo ietekmi uz vidi un cilvēku veselību, kā arī lai samazinātu izmaksas un zaudēto darba laiku, ko veselības problēmu un ārstu apmeklējumu dēļ rada gaisa piesārņojums.

Vācijā tomēr izvairīsies no dīzeļauto aizlieguma pilsētās

Vācijā Angelas Merkeles vadītā koalīcija vienojusies par "koncepciju tīram gaisam", lai izvairītos no pilsētu vadības iespējām aizliegt tajās iebraukt ar dīzeļmotoriem aprīkotām automašīnām. Kā zināms, Vācijā ar tiesas lēmumu Štutgartes un Diseldorfas vadībai tika dotas tiesības pilsētas centrā aizliegt iebraukt ar dīzeļdzinēju spēkratiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide