Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Gaisa piesārņojums

Gaisa kvalitātes būtiska uzlabošanās gaidāma nedēļas nogalē

Patlaban Eiropas lielākajā daļā ir pasliktināta gaisa kvalitāte, tās būtiska uzlabošanās Latvijā gaidāma no piektdienas, kad vējš atnesīs tīrāku gaisu no ziemeļrietumiem, liecina Eiropas Vidēja termiņa laika prognožu centra informācija.

Brīdina par sliktu gaisa kvalitāti

Palielinoties smalko daļiņu PM2.5 koncentrācijai, svētdien un pirmdien Latvijā gaidāma slikta gaisa kvalitāte, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Rīgā, Liepājā un Rēzeknē konstatēta PVO standartiem neatbilstoša gaisa kvalitāte

Gaisa kvalitātes mērījumu stacijās veiktie mērījumi parāda, ka lielākās gaisa kvalitātes problēmas un Pasaules Veselības organizācijas (PVO) standartiem neatbilstoša gaisa kvalitāte konstatēta Rīgā, Liepājā un Rēzeknē, izriet no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotā Gaisa piesārņojuma samazināšanas rīcības plāna 2019.-2030.gadam.

Indijas galvaspilsēta cīnās ar smagu gaisa piesārņojumu

Indijas galvaspilsētā Deli ir ieviesti ārkārtas pasākumi saistībā ar smagu gaisa piesārņojumu, kas apdraud miljoniem cilvēku. Līdz 15. novembrim spēkā būs noteikums, ka privātais autotransports ar pāra un nepāra numurzīmēm varēs izbraukt ielās tikai atsevišķās dienās. Eksperti gan norāda, ka transportlīdzekļi ir tikai viens no faktoriem gandrīz necaurredzamajam smogam, kas jau aptuveni nedēļu ir nosēdies virs Deli. Gaisa piesārņojumu varētu izkliedēt spēcīgs lietus, kas šajā nedēļā sasniegšot pilsētu.

Mudina balsot par tīru gaisu

Ja Rīgas dome (RD) neizmantos likumā noteiktās tiesības ierobežot autotransporta kustību, lai mazinātu tā radīto piesārņojumu, pilsētnieki turpinās elpot piesārņotu gaisu un kaitēt savai veselībai, norāda pirms nedēļas portālā ManaBalss.lv iesniegtās iniciatīvas Par tīra gaisa nodrošināšanu Rīgā autors Andis Vaičulis. Rīgā jau 15 gadu gaisa kvalitātes uzlabošana, pēc viņa domām, ilgst bez īpašiem panākumiem.

Rēzekne un Liepāja skeptiskas par iespējām veicināt atteikšanos no malkas krāsnīm

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izstrādājusi Gaisa piesārņojuma samazināšanas rīcības plānu 2019.-2030. gadam, kas paredz, ka Rīgas, Liepājas un Rēzeknes pašvaldību uzdevums ir motivēt pilsētu iedzīvotājus atteikties no malkas krāsnīm, tā vietā izvēloties efektīvāku un videi draudzīgāku apkures veidu. Pilsētu pašvaldības ir nobažījušās par to, kā rīcības plānā iekļautās aktivitātes realizēt praksē. "Daļa iedzīvotāju noteikti nevarēs līdzfinansēt krāšņu nomaiņu pat ar atbalstu, līdz ar to finansēšana būs jāuzņemas pašvaldībām," portālam Diena.lv norāda Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (Saskaņas centrs).

Vidējā malkas krāsns temperatūra valstī

Plašu ažiotāžu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvātā gaisa piesārņojuma samazināšanas plāna sakarā izraisījusi iecere atteikties no malkas apkures iekārtām lielajās pilsētās. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji ceturtdien medijiem rīkotā pasākumā skaidroja – tas nenozīmē krāsnis aizliegt vai uzlikt to par pienākumu pašvaldībām. "Šādi piesārņojuma avoti ir būtiski jāierobežo," uzsvēra VARAM valsts sekretāra vietniece Alda Ozola.

VARAM mierina - lielajās pilsētās malkas apkuri neaizliegs

Gaisa piesārņojuma samazināšanas rīcības plānā 2019.-2030. gadam iekļautā iecere atteikties no malkas apkures iekārtām lielajās pilsētās neparedz to aizliegšanu, šodien mediju pasākumā norādīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola. Viņa skaidroja, ka šāda rīcības plāna izstrādi paredz likums Par piesārņojumu, kā arī Latvijai kā vienai no Eiropas Savienības dalībvalstīm ir saistības gaisa piesārņojuma samazināšanā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide