Laika ziņas
Šodien
Migla
Svētdiena, 5. aprīlis
Vidaga, Aivija, Vija

Gvantanamo cietums

Gvantanamo aprūpes nams

Bēdīgi slavenais cietums terorismā aizdomās turamajiem, ko ASV izveidoja pēc 2001. gada 11. septembra uzbrukumiem, varētu darboties vēl aptuveni 25 gadus. Tas nozīmē, ka cietuma novecojošajiem ieslodzītajiem būs nepieciešama īpaša aprūpe, kam tas pagaidām nav gatavs.

Tramps iestājas pret ieslodzīto atbrīvošanu no bēdīgi slavenā Gvantanamo cietuma

ASV jaunievēlētais prezidents Donalds Tramps otrdien brīdināja, ka nav pieļaujama vēl citu aizdomās par terorismu Gvantanamo cietumā turēto ieslodzīto atbrīvošana. Ar šo brīdinājumu Tramps, pēc visa spriežot, centies apsteigt soļus, ko prezidents Baraks Obama varētu spert vēl pirms amata pamešanas.

Obama apņēmies par katru cenu panākt Gvantanamo cietuma slēgšanu

ASV prezidents Baraks Obama, kuram pavisam drīz būs jāatstāj Baltais nams, ceturtdien paziņojis, ka nav gatavs atteikties no sava solījuma slēgt Savienoto Valstu militāro cietumu Gvantanamo bāzē, Kubā."Es neesmu gatavs piekāpties, (..) jo mēs vēl arvien čakli strādājam, lai samazinātu ieslodzīto skaitu," preses konferencē Laosas galvaspilsētā Vjenčanā paziņoja Obama.

Veikta Obamas prezidentūras laikā lielākā ieslodzīto pārvešana no Gvantanamo

ASV varasiestādes paziņojušas, ka no bēdīgi slavenā Gvantanamo cietuma uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE) pārvesti 15 ieslodzītie. Tā ir lielākā šāda veida ieslodzīto pārvešana, kas veikta Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Baraka Obamas administrācijas laikā, vēsta raidorganizācija BBC. Līdz ar 12 Jemenas pilsoņu un trīs Afganistānas pilsoņu pārvešanu ieslodzīto skaits pretrunīgi vērtētajā cietumā sarucis līdz 61.

Kongress varētu bloķēt Obamas plānu slēgt bēdīgi slaveno Gvantanamo cietumu

ASV prezidents Baraks Obama atklājis savu plānu pretrunīgi vērtētā, bēdīgi slavenā Gvantanamo cietuma slēgšanai. Plāns otrdien iesniegts ASV Kongresā, taču, visticamāk, tiks bloķēts, vēsta BBC.Pentagons ierosinājis atlikušos ieslodzītos - nepilnu simtu cilvēku - pārvietot uz federālajiem vai militārajiem cietumiem ASV teritorijā, vai deportēt uz ieslodzīto izcelsmes valstīm, taču kongresmeņu vidū šai iecerei lielākoties nav atbalsta.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide