Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Honkongas protesti

Bažas un nosodījums par opozicionāru masveida aizturēšanu Honkongā

Asu kritiku pasaulē izraisījusi Ķīnas varasiestāžu šonedēļ masveidā veiktā opozicionāru aizturēšana Honkongā atbilstoši pērn pieņemtajam īpašajam Honkongas drošības likumam. Rietumvalstu valdības aicinājušas Ķīnu ievērot tās kādreiz dotos solījumus saglabāt honkongiešu tiesības un brīvības. Honkongas opozīcijas pārstāvji izteikuši bažas, ka Ķīnas varasiestādes ar šīs nedēļas arestiem parādījušas, ka turpmāk asi apkaros visus disidentisku un opozicionāru viedokļu paudējus.

ASV Senāts apstiprinājis Honkongas krīzes sankciju likumprojektu

Pekinai turpinot centienus, lai Honkongā ieviestu strīdīgo nacionālās drošības likumu, ASV Senāts ceturtdien apstiprinājis likumprojektu, kurā paredzēta sankciju noteikšana Ķīnas amatpersonām, kas apdraud Honkongas autonomiju.

ASV: Honkonga vairs nav politiski autonoma no Ķīnas

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo trešdien informēja Kongresu, ka Ķīnas īpašo administratīvo rajonu Honkongu vairs nevar uzskatīt par politiski autonomu, tātad tas nav pelnījis īpašu attieksmi saskaņā ar ASV likumu.

Honkongā aizturēti teju 300 protestētāju

Honkongā trešdien izraisoties protestiem, pirms otrajā lasījumā tiek izskatīts likumprojekts par "aizvainojušu" izturēšanos pret Ķīnas valsts himnu, policija aizturējusi teju 300 cilvēku.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide