Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Inovācijas

Latvija Globālajā inovāciju indeksā saglabā 34.vietu

Jaunākajā Globālajā inovāciju indeksā Latvija saglabājusi 34.vietu, un tas ir labāks sniegums nekā Lietuvai, kas ieņem 38.vietu, bet sliktāks nekā Igaunijai, kas atzīta par 24. inovatīvāko valsti pasaulē.

Orientējas uz inovācijām

Ķīnas Nacionālais statistikas birojs (NSB) novembrī pirmoreiz publiskoja savas aplēses par tā dēvētās jaunās ekonomikas (New Economy) – ražošanas un pakalpojumu nozaru, kas rada produktus ar augstu pievienoto vērtību un plaši ievieš jaunas, inovatīvas tehnoloģijas, – daļu valsts ekonomikā.

Pirmo reizi Latvijā notiks inovāciju un tehnoloģiju jaunrades festivāls

No 25. līdz 26.augustam pirmo reizi Latvijā notiks inovāciju un tehnoloģiju jaunrades festivāls iNOVUSS, kas apmeklētājiem piedāvās iedvesmojošas diskusijas, kreatīvas darbnīcas un dažādas erudīcijas aktivitātes. Festivāla apmeklētāji tiks aicināti uz uzņēmējdarbību un tehnoloģijām paraudzīties no plašāka un radošāka skatupunkta.

Ašeradens: Inovatīvo uzņēmumu masa Latvijā ir nepietiekama

"Latvijas uzņēmumu investīcijas pētniecībā un attīstībā rāda, ka neesam sasnieguši inovāciju mērķi, izsakot to procentos no iekšzemes kopprodukta," intervijā Magdai Riekstiņai norāda Ministru prezidenta biedrs un ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (Vienotība).

Jaunu produktu ieviešanai ražošanā atvēlēs 60 miljonus eiro

Ministru kabineta komiteja pirmdien atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādāto jaunā Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas perioda 2014.-2020.gadam atbalsta programmu jaunu produktu ieviešanai ražošanā - ar pieejamo finansējumu 60 miljonu eiro apmērā.

Inovācijas kā signāls investoriem

Inovācijām šogad daudzās valstīs tiek pievērsta liela uzmanība, jo aiz šī vārda slēpjas labākais veids, kā pārvērst naudā dažādus zinātniskos izgudrojumus, piemēram, samazinot ražošanas izmaksas, radot jaunus produktus un modernākas tehnoloģijas, kā arī idejas, ko var izmantot gan konkrētu uzņēmumu attīstībā, gan arī valsts mēroga ekonomiskajā izaugsmē, pirmdien raksta laikraksts Diena. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide