Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Izglītība

Mēs domāsim arī paši, kā mācīt

Bērnu skaitam klasē nav izšķirošas nozīmes, izšķiroša nozīme ir skolotāja profesionalitātei – intervijā žurnālistam Romānam Meļņikam saka Iespējamās misijas direktors Kārlis Kravis.

Uzņēmumi aizstās skolas?

Darba tirgum mainoties straujāk nekā akadēmiskajai videi, politiskā līmenī norisinās diskusijas par nepieciešamām pārmaiņām izglītības saturā. Pagaidām darba devējiem bieži nākas plātīt rokas, redzot, ka trūkst prasmīgu darbinieku. Lai risinātu darbinieku trūkuma problēmu, uzņēmumi paši sākuši apmācīt darbiniekus. Vai tā varētu kļūt par jaunu normu?

Valsts ģimnāzijām būs jaunas prasības

Patlaban Latvijā ir 30 valsts ģimnāziju, kurās mācās vairāk nekā 15% no visas skolēnu saimes. 1. septembrī šim pulkam pievienosies Limbažu novada ģimnāzija un Rīgas Klasiskā ģimnāzija. Savukārt Gulbenes Valsts ģimnāzija to zaudēs, jo reorganizācijas procesā tikusi apvienota ar Gulbenes 2. vidusskolu.

Daļai doktorantu algas augs

No nākamā studiju gada doktorantūrā studējošajiem būs iespēja saņemt atalgojumu – vismaz 1000 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, un to līdz 2023. gada beigām finansēs ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu atbalstu.

Visvairāk studētgribētāju LU

Vakar beidzās jauno studentu pieteikšanās vairākās augstskolās. Tiesa, liela daļa ik gadu rīko arī papildu uzņemšanu, lai aizpildītu brīvās budžeta vietas. Vienotā elektroniskā pieteikšanās e-pakalpojumu portāla Latvija.lv, kurā tiek apkopoti 12 augstskolu dati, statistika pulksten 17.00 rādīja, ka kopumā saņemti 10 272 studiju pieteikumi, no kuriem 9104 (88,63%) ir apstiprināti.

Novadu mācība izvēļu grozos

Šobrīd darba grupa sākusi izstrādāt programmas paraugu un metodisko materiālu, un dienasgaismu tie varētu ieraudzīt ''divu gadu perspektīvā'', skaidro Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks, kurš uzsver, ka šāda kursa ieviešanu paredz arī šīs valdības rīcības plāns. Tā kā sākotnēji vidējās izglītības standartā nebija ietverts šāds mācību priekšmets, pie tā programmas izveides ķērušies tikai tagad.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide