Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Izglītības reforma

Izglītība atbilstoši interesēm

No 2020. mācību gada jaunais vidējās izglītības sistēmas modelis pakāpeniski tiks ieviests visās Latvijas skolās, trešdien Zināšanu ekonomikas padomes (ZEP) sēdē stāstīja Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks. Sadarbībā ar Skola 2030 ir izstrādāts vispārējās izglītības sistēmas modelis, kas piedāvā tādu mācību saturu, kurš sevī ietver "mūsdienām atbilstošas nepieciešamās zināšanas, prasmes un iemaņas".

Daļā skolu pēc apvienošanas rezultāti vēl neiepriecina

Apvienoto skolu eksāmenu rezultāti ir sliktāki par cerēto, kaut amatpersonas uzskata - izvēlētais ceļš ir pareizs, sestdienas vakarā vēsta Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma. Skolu apvienošanas kontekstā nereti izskanēja arguments, ka šis process ne vien ļaus ietaupīt naudu par pustukšo ēku uzturēšanu, bet arī uzlabos izglītības kvalitāti un skolēnu rezultātus. Pagaidām lielā daļā skolu rezultāti vēl neiepriecina.

Daudzi pedagogi uzskata, ka reformu īstenotāji viņu viedokli neuzklausa

Aptuveni puse jeb 55% pedagogu uzskata, ka, plānojot izglītības reformas, netiek apzinātas viņu vajadzības kvalitatīvai izmaiņu ieviešanai, liecina Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) šī gada rudenī veiktā pētījuma rezultāti. Pretēju viedokli pētījumā pauduši aptuveni 17% pedagogu, bet aptuveni 21% norādījis, ka nedz piekrīt, nedz nepiekrīt šādam apgalvojumam.

Šadurskis kori vēlas noteikt kā obligātu prasību skolas akreditācijai

Valdība otrdien tomēr lēma nesamazināt skolās mūzikas stundu skaitu, savukārt kora tradīciju attīstības veicināšanai izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība) mudināja izvērtēt iespēju kā vienu no nosacījumiem izglītības iestādes akreditācijai noteikt kori. Ilgāk nekā stundu izskatot jautājumu par jauno pamatizglītības standartu, otrdien valdībā tika akcentēta iepriekš standartā paredzētā mūzikas mācību stundu skaita samazināšana.

Apstiprina jauno pamatizglītības standartu

Valdība otrdien apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto vispārējās pamatizglītības mācību saturu un mācīšanās pieeju, ko ieviesīs no 2020. gada 1. septebra. Reformas mērķis ir panākt, lai skolā iegūtās zināšanas un prasmes varētu veiksmīgi pielietot dažādās dzīves situācijās, vēsta IZM.

Lielāka patstāvība skolām

Skolēns kā atbildīgs sabiedrības dalībnieks, kurš iedziļinās, līdzdarbojas un sadarbojas, lai kopā ar citiem veidotu tādu sabiedrību, kādā vēlamies dzīvot. Tāda ir viena no vīzijām par skolēnu, kurš mācīsies pēc jaunā pamatizglītības standarta. Lai arī atsevišķi šī pamatizglītības standarta punkti radījuši ne mazums iebildumu sabiedrībā, šā brīža izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (Jaunā Vienotība) uzsver – skolas pašas varēs regulēt mācību procesu plašākā mērogā nekā līdz šim, tas ļaus pielāgoties katras skolas vajadzībām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide