Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +8 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 17. februāris
Konstance, Donats

Jānis Stradiņš

Dievam izlūgti gadi

Akadēmiķa Jāņa Stradiņa (1933. gada 10. decembris–2019. gada 29. novembris) vēstures ekskursos atdzīvojās ikviena vieta, notikums un personība, par kuru tika runāts.

In Memoriam. Jānis Stradiņš (10.12.1933.-29.11.2019.)

Skaudri apzināties, ka miris mūsu laika inteliģences dvēsele – akadēmiķis Jānis Stradiņš, bet varam būt patiesi lepni, ka latviešiem bija, ir un vienmēr paliks piemiņā tāda izcila personība kā viņš.

Bruņota atpūta Biķernieku mežā - cilvēka ierocis pret suņa zobiem

Telefons, mūzikas atskaņotājs, mājas atslēgas - lietas, kas skrējējam parasti ir līdzi treniņa laikā. Pavasara pirmās svētdienas, 22. marta, krosā Biķernieku mežā rīdziniekam Sigordam Stradiņam papildus minētajiem priekšmetiem līdzi bija arī pistole, un par to, ka vīrietis ieroci pielietojis, vakarā pēc sižeta Latvijas Televīzijā uzzināja skatītāji visā Latvijā.

Nule iznākušais pētījums Latvieši un Latvija jau bibliogrāfisks retums

Nozīmīguma ziņā pirmās brīvvalsts laikā izdotajai Konversācijas vārdnīcai pielīdzināmais rakstu krājums Latvieši un Latvija parastam pircējam ir nepieejams - līdz grāmatnīcām nonāca vien 350 eksemplāru, kurus izpirka dažās stundās, otrdien raksta laikraksts Diena.

FOTO: Grāmatas Jānis Stradiņš. Ceļš cauri laikiem atvēršana

Svinot profesora Paula Stradiņa dzimšanas dienu, aizgājušās nedēļas nogalē, 17. janvārī, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā tika paziņots Stradiņa balvas laureāts. Šogad Stradiņa balva, kas dibināta par godu izcilajam ķirurgam, onkologam, slimnīcas, muzeja un medicīnas māsu skolas dibinātājam, Medicīnas fakultātes docētājam profesoram Paulam Stradiņam, piešķirta profesoram Romānam Lācim par izcilu kardioloģijas attīstību Latvijā.

Stradiņš: Latviešiem trūkst apsviedības naudas lietās, kāda ir ebrejiem

Gluži kā apstāvēšanas runas, visi uzrakstījuši tikai labu, - rādīdams savā 80 gadu jubilejā 10.decembrī saņemto Festschrift, kolēģu veidotu iespaidīga biezuma atzinības grāmatu, smaida akadēmiķis Jānis Stradiņš. Pirms jubilejas viņš intervijai nebija pierunājams, un varēja just, ka svinības gaida ar zināmām bažām, tā arī nespējis īstenot ieceri svinēt jubileju tikai ģimenes lokā un izvairīties no Stradiņa mūža tēmām veltītas akadēmiskas konferences rīkošanas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide