Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +13 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis

Kredītreitings

Fitch samazina Latvijas kredītreitinga nākotnes perspektīvu

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra Fitch Ratings (Fitch) saglabājusi Latvijas kredītreitingu ilgtermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā A- līmenī, taču samazinājusi nākotnes perspektīvu no stabilas uz negatīvu.

Kredītu vērtējumi sāk šķobīties

Pasaules ekonomikas slīdēšana aizvien dziļākā brieduma fāzē un ar to saistītā izaugsmes bremzēšanās, kas vērojama vairākos ekonomiskajos segmentos, veicina izmaiņas arī korporatīvajā maksātspējā, savukārt tas veicina kredītreitingu izmaiņas ne tikai uzņēmumu, bet arī valstu līmenī. Turklāt tas attiecināms arī uz valstīm, kuras līdz šim ir uzskatītas par fiskālajiem paraugiem un ekonomiskajām lokomotīvēm.

Lēmums par kredītu ikvienam jāpieņem racionāli

Strauji augošā ekonomika, kas veicinājusi arī vidējās statistiskās algas pieaugumu vismaz daļai sabiedrības, radījusi lielāku drošības izjūtu par rītdienu. Tas savukārt ir veicinošs apstāklis, lai bankas kļūtu atvērtākas lielākai aizdevumu izsniegšanai gan uzņēmumiem, gan privātpersonām, turklāt arī paši iedzīvotāji vairāk uzdrošinās veikt lielākus pirkumus, kas nereti ir iespējams tikai ar ilgtermiņa aizdevumu palīdzību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide