Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Lietuva

Ministrs: Lielā karstuma dēļ Lietuvas skolās stundas var nenotikt

Gaidāmā lielā karstuma dēļ Lietuvas vispārizglītojošās skolas divās atlikušajās mācību gada nedēļās varētu strādāt elastīgi, saīsinot vai vispār nenoturot stundas, tomēr skolām šai laikā būtu jānodrošina skolēniem radošas nodarbības, pirmdien paziņojis izglītības ministrs Aļģirds Monkevičs.

Lietuvā aizliedz ražot un tirgot bērnu šampanieti

Lietuvā no novembra būs aizliegts ražot un tirgot bērnu šampanieti, kā arī pārtikas preces, rotaļlietas vai citas bērniem un pusaudžiem domātas preces, kuru dizainā imitēti alkoholiskie dzērieni un to tara.

Lietuvā notiek prezidenta vēlēšanu otrā kārta

Lietuvā svētdien vienlaikus ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām notiek valsts prezidenta vēlēšanu otrā kārta, kurā noskaidrosies, kas stāsies ilggadējās prezidentes Daļas Grībauskaite vietā - Seima deputāte, bijusī finanšu ministre Ingrīda Šimonīte, vai ekonomists, ilggadējs Lietuvas SEB bankas prezidenta padomnieks Gitans Nausēda, kuri 12.maijā notikušajā pirmajā kārtā ieguva vislielāko vēlētāju atbalstu.

Sakaros ar organizēto noziedzību apvainotais dziedātājs Ļepss aizvien drīkst iebraukt Latvijā

Aizvadītie mēneši Lietuvā pirms svētdien notiekošās prezidenta vēlēšanu pirmās kārtas bijuši saspringti. Līdzšinējā prezidente Daļa Grībauskaite, atšķirībā no sava Latvijas kolēģa, bijusi asa Krievijas kritiķe. Iespējams, viņas kategoriskās nostājas dēļ Lietuva pieņēmusi arī tādus lēmumus, ar kuriem Latvija vilcinājusies. Viens no tiem ir tā saucamais Magņitska likums. Tas Lietuviešiem krietni aktīvāk ļauj vērsties pret ārvalstniekiem, kuri, iespējams, saistīti ar noziedzīgo pasauli, naudas atmazgāšanu un korupciju.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide