Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 29. marts
Agija, Aldonis

Meža ugunsgrēki

Austrālijas Jaundienvidvelsas štatā kontrolei pakļauti visi ugunsgrēki

Austrālijas meža ugunsgrēkos vissmagāk cietušajā Jaundienvidvelsas štatā visi ugunsgrēki pakļauti kontrolei, ceturtdien apliecināja ugunsdzēsēji, vairojot cerības, ka vairākus mēnešus ilgusī krīze, kas visā valstī prasījusi 33 cilvēku dzīvības, tuvojas beigām.

Lietus atvieglo Austrālijas cīņu ar liesmām

Lietus ir atvieglojis ugunsdzēsēju darbu, likvidējot un ierobežojot plašos mežu ugunsgrēkus Austrālijā, taču tas sev līdzi nes plūdu riskus. Valsts dienvidaustrumos, kur koncentrējusies lielākā daļa ugunsgrēku, gaisa kvalitāte ir tik slikta, ka nopietni ietekmē gatavošanos gada pirmajam no četriem prestižākajiem jeb grand slam tenisa turnīriem – Australian Open. Ugunsgrēku radītie dūmi drīzumā apriņķošot zemeslodi un atgriezīšoties Austrālijā, paziņojusi ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA).

Lietus mazliet atvieglo cīņu pret uguni Austrālijā, taču ceturtdien atgriezīšoties karstums

Austrālijas mežu ugunsgrēku izpostītie reģioni valsts dienvidaustrumos beidzot sagaidījuši lietu un gaisa temperatūras krišanos, vēsta BBC. Tiesa, ugunsgrēku dūmu radītais gaisa piesārņojums saglabājies, un varasiestādes brīdinājušas, ka no ceturtdienas atkal gaidāma strauja gaisa temperatūras celšanās, kas var veicināt liesmu tālāku izplatīšanos. Turklāt ir iespējams, ka divi plaši mežu ugunsgrēki, kas plosās Viktorijas štatā un Jaundienvidvelsā, varētu "satikties", izveidojot "megaugunsgrēku".

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide