Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +1 °C
Apmācies
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Muzejs

Brīvdabas muzejs – vieta, kur satiekas šodiena ar vēsturi

Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs šogad svin simtgadi. Par tā vēsturi, apsaimniekošanu, finansējumu un attīstības plāniem Aismas Orupes saruna ar muzeja direktori Zandu Ķergalvi un galveno krājuma glabātāju Mārtiņu Kuplo.

Tas nav tikai katls!

Priekšnams ir visa sākums, bet to jau tu noteikti zini. Un tikai caur priekšnamu (drīksti neslaucīt kājas) tu tiec tālāk. Priekšnams ir vieta, kur vari sasveicināties un iepazīties ar māju un visu, kas tajā dzīvo. Esi sveicināts! Mēs tevi jau gaidījām! – Rakstniecības un mūzikas muzejs piedāvā jaunu izglītības platformu ar nosaukumu Augsim muzejā!. Tā veidota kā virtuāla māja, kurā ir priekšnams, virtuve, viesistaba, darba istaba un pagrabstāvs.

Latvijas lepnuma stāsts: Gaišām vecumdienām laukos

Aiz loga viena no tām ziemas dienām, kad gaisma tā arī neuzaust. Ārā laiks mitrs, drēgns, pelēcīgs. Pa logu redzamas vecas ābeles, kurās šūpojas pa kādam sasalušam ābolam, tos knābā vairāki krāšņi sīļi. Margrieta Lestrādena, nīderlandiete, kas saimnieko Vilhelma Purvīša dzimtajās mājās Vecjauži Cēsu puses Zaubē, spriež, ka, iespējams, koki šeit aug jau kopš mākslinieka bērnības laikiem.

Identificēti divi Tunisijas muzeja uzbrucēji

Tunisijas premjerministrs Habibs as Sids nosaucis divu uzbrukumā galvaspilsētas muzejam iesaistīto šāvēju vārdus, ziņo Tunisijas Iekšlietu ministrija.Uzbrucēji Jasins Abidi un Hatems Hašnavi, visticamāk, ir tunisieši.Sīkāku informāciju par šāvējiem varasiestādes nav sniegušas, turklāt atzinušas, ka iesaistīti varētu būt bijuši vēl divi vai trīs uzbrucēji.

Vācijas muzejs plāno rekonstruēt Hitlera bunkuru

Oberhauzenē izvietotais spiegošanas muzejs Top Secret iecerējis no jauna daļēji uzbūvēt bunkuru kompleksu, kurā savas pēdējās dienas aizvadīja nacistiskās Vācijas vadonis Ādolfs Hitlers."Mēs esam tikai plānošanas stadijā, pie tā strādā arhitekti," ceturtdien tīmekļa izdevumam "The Local" sniegtajā intervijā pastāstīja muzeja direktors Ingo Mersmans, kurš gan cer, ka "fīrera" bunkura makets apmeklētājiem būs pieejams jau šī gada vasarā.

Palielinās algas kultūras darbiniekiem

Lielākais Kultūras ministrijas (KM) jaunajās politikas iniciatīvās iegūtais finansējums - 2,9 miljoni eiro - paredzēts kultūras darbinieku algām, informē KM.

Laimas šokolādes muzeju desmit mēnešos apmeklējuši 30 000 interesentu

Saldumu ražotāja AS Laima šokolādes muzeju desmit mēnešos kopš tā atvēršanas ir apmeklējuši 30 000 interesentu, savukārt oktobrī muzeju apmeklējuši vairāk nekā 4000 cilvēku salīdzinājumā ar 3000 apmeklētāju mēnesi iepriekš, informēja muzeja vadītāja Dace Reisone-Sondore.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide