Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Muzeju nakts

Sezonas atklāšana Raiņa muzejos Jasmuiža un Tadenava, kā arī Upīša memoriālmājā Skrīveros

Raiņa muzeji Tadenava (Dunavas pagasts, Jēkabpils novads) un Jasmuiža (Aizkalne, Preiļu novads), kā arī Andreja Upīša Rakstnieka memoriālmāja un dārzs Skrīveros (Daugavas iela 58, Skrīveri, Skrīveru novads) atsāk savu darbību un ir atkal atvērti apmeklētājiem, sākot ar 1. maiju. Visi trīs muzeji būs apmeklētājiem pieejami līdz 31. oktobrim, informē Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciālists.

Ikgadējais uzlidojums muzejiem

Nav daudz cilvēku, kuri muzejus apmeklē regulāri. Vairākums visus pēc kārtas "šturmē" Muzeju naktī, lai pēc tam atkal gadu tiem trauktos garām kā tukšai vietai.

ANIMĀCIJA: Ceļā uz brīvību: kā latvieši nodibināja savu valsti

Atzīmējot Starptautisko muzeju nakti un Latvijas valsts simtgadi, Saeimas Sabiedrisko attiecību birojs ir sagatavojis animāciju par latviešu ceļu uz savu valsti Ceļā uz brīvību: kā latvieši nodibināja savu valsti. Animācija stāsta par to, kā radās apziņa, ka esam viena tauta, un tālākajiem notikumiem, kas vainagojās ar Latvijas Republikas proklamēšanu.

INTERAKTĪVĀ KARTE: Kurp doties un ko apmeklēt Muzeju naktī?

Sestdien, 19. maijā, norisināsies ikgadējā Muzeju nakts. Piedāvājums Latvijas simtgades gadā tik plašs kā nekad iepriekš - Muzeju nakts ietvaros pasākumi norisināsies 204 vietās visā valstī. Portāls Diena.lv apkopoja informāciju par daļu no tiem, bet visus pasākumus un to norises vietas iespējams aplūkot divās interaktīvajās kartēs, kuras sagatavojusi Kultūras ministrija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide