Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +9 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika

Pedagogu algas

Problēmas sakne nav tikai atalgojums

Jaunā mācību gada sākumā Latvijā brīvas būs aptuveni 500 pedagogu vakances. Situācija pašvaldībās ir ļoti atšķirīga, taču vissmagākā ir tieši galvaspilsētā – Rīgā trūkstot 385 skolotāju, Dienai apliecina Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Lai risinātu pedagogu trūkumu, no šī gada novembra interesentiem būs iespēja pieteikties IZM izstrādātajā viengadīgajā programmā, kurā varēs iegūt pedagoga kvalifikāciju. Studiju programma veidota, balstoties uz ārvalstu labo praksi un Iespējamās misijas izstrādātajiem konceptiem.

Ja algas neaugs, būs skolotāju bads

Plānots, ka no nākamā gada pedagogu algas varētu pieaugt līdz 790 eiro, Dienai pastāstīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga. Viņa norāda, ka pedagogu algu pieaugumu paredz ne tikai likums, bet arī 2018. gada janvārī pieņemtais valdības lēmums. LIZDA priekšsēdētājas skatījumā finansējuma trūkums skolotāju algu celšanai varētu novest pie brīvo vakanču skaita palielināšanās un apdraudēt jaunā mācību satura realizāciju.

Pedagogi varētu neatteikties no ieceres streikot

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) varētu neatteikties no streika idejas, kamēr nebūs valdības lēmuma par finansējuma piešķiršanu pedagogu algas minimālās likmes paaugstināšanai līdz 750 eiro arī 2020. gadā.

Koalīcija apņemas atrast pedagogu algu celšanai nepieciešamos līdzekļus

Atzīstot izglītības nozarē pieteiktās reformas par "iekustinātām", koalīcija ir apņēmusies pieņemt lēmumu par pedagogu algu celšanai nepieciešamo līdzekļu piešķiršanu, izriet no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) žurnālistiem pēc koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes sacītā.

Runa nav tikai par naudu. Intervija ar pedagogu arodbiedrības vadītāju Ingu Vanagu

"Iespējamais streiks un arī pikets, kas bija 20. martā, nav tikai par naudu. Pedagogi pieceļas kājās tāpēc, ka tā ir viena no retajām profesijām, kur nemitīgi tiek prasību latiņa paaugstināta, reformu skaits palielināts, nemitīgi norādīts, ka vēl kaut kas ir par maz un par maz." Par to, kā valsts nereti apgrūtina dzīvi skolotājiem, jo sāktās reformas mēdz būt paviršas, intervijā Baibai Krastiņai stāsta Latvijas Izglītības un zinātnes arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide