Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Sestdiena, 24. jūlijs
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna

PSRS

Pēc lekcijas par Staļina laika represijām no Krievijas izraida poļu vēsturnieku

Poļu vēsturnieks Henriks Glebockis izraidīts no Krievijas Federācijas dienu pēc tam, kad viņš uzstājies ar lekciju par Josifa Staļina varas laikā pastrādātajām represijām, galvenokārt lekcijā koncentrējoties uz poļu tautības cilvēku likteni pagājušā gadsimta 30. gadu beigās, vēsta The Moscow Times.

Tukumā atvērta Ļeņina pieminekļa laika kapsula no 1967. gada

Otrdien Tukumā atvērta Ļeņina pieminekļa kapsula, kurā atrasts liels daudzums periodisko izdevumu, vēstījums nākamajām paaudzēm kā arī informācija par padomju varas laikā Tukuma rajonā paveikto, aģentūru LETA informēja muzeja Pils tornis vadītāja Loana Šulca.

Krievijas tiesa liedz piekļuvi Vallenberga lietas materiāliem

Krievijas tiesa pirmdien noraidīja zviedru diplomāta Raula Vallenberga pēcnācēju prasību Federālajam drošības dienestam (FDD) sniegt informāciju par viņa nāves apstākļiem, atrodoties toreizējās PSRS cietumā.

Krievijā grasās aizliegt komēdiju par Staļina nāvi

Krievijas Kultūras ministrija vēlas aizliegt britu televīzijas un kino režisora Armando Januči (Armando Iannucci) komēdiju "Staļina nāve" (The Death of Stalin - ang.v.), ja tā izrādīsies tik pat "skandaloza" kā filma par Nikolaju II, ziņo portāls Meduza .

Krievijā pieaugusi vēlme iemūžināt Staļinu

Krievijas prezidenta Vladimira Putina valdīšanas ērā liktais uzsvars uz uzvaru karā kā nācijas vienotāju un galveno atzīmējamo sasniegumu vēsturē nesis augļus arī tā laika līderu idealizēšanā. Palielinoties Georga lentīšu izmēriem pie Krievijas pilsoņu krūtežas, vēl straujāk pieaudzis to Krievijas iedzīvotāju skaits, kuri glorificē Josifu Staļinu, piekrītot, ka jāceļ viņam pieminekļi, un attaisnojot viņa vadītās represijas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide