Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rīgas Doms

Doma ērģeles klusē, bet mūzika turpinās. Cikls Ziemas kamermūzika katedrāles XIII gs. Kapitula zālē

Laikā, kad lielās Doma ērģeles profilakses laikā klusē, Rīgas Doms aicina iepazīt vēl līdz galam neapgūtu koncertu vietu – Rīgas Doma Kapitula zāli. Šeit vēsture saskaras ar šodienu. Doma Kapitula sanāksmju zāle, kas saglabājusies no XIII gadsimta, ir vēstures lieciniece Latvijas kultūras attīstībai 800 gadu garumā. Atjaunotā telpa tagad koncertciklā Ziemas kamermūzika sestdienās plkst. 18 līdz 21. martam aicina iepazīt mūziku no seniem laikiem līdz pat šodienai – no nezināmā un aizmirstā līdz pirmatskaņojumam.

Janvārī Rīgas Domā skanēs divi jubilejas koncerti

Janvārī Rīgas Domā izskanēs divi jubilejas koncerti: 17. janvārī ar koncertprogrammu Benedictus savu septiņdesmito gadadienu svinēs ilggadīgā Rīgas Doma ērģelniece, soliste un Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore Larisa Bulava, savukārt nedēļu vēlāk - 24. janvārī - uz saviem piecdesmitgades svētkiem aicina arī viņas bijusī studente, patlaban nu jau ilggadīgā Rīgas Sv. Jāņa baznīcas ērģelniece, Lutera akadēmijas un Ventspils mūzikas vidusskolas pasniedzēja Ilze Reine.

Rīgas Domā notiks 1991. gada barikāžu atcerei veltīts koncerts Piesaukšana

Janvāris ir barikāžu atceres mēnesis, tāpēc Rīgā notiks vairāki šiem spriedzes pilnajiem notikumiem veltīti pasākumi, un viens no lielākajiem ir barikāžu aizstāvju atcerei veltītais koncerts Piesaukšana Rīgas Domā, kas notiks 20. janvārī plkst. 19. Ieeja koncertā ir bez maksas, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

Rīgas Domā norisinās Gadumijas koncerti

No 27. decembra līdz 6. janvārim Rīgas Domā desmit koncertos izskanēs daudzveidīga ērģeļmūzika - no Eiropas klasiķu skaņdarbiem līdz Ziemassvētku dziesmu apdarēm, kā arī nedaudz tango, nedaudz improvizācijas, nedaudz latviešu mūzikas un daudz svētku noskaņas.

Koris Blagovest aicina uz pareizticīgo Ziemassvētku dziedājumiem

26. decembrī plkst. 19 Rīgas Domā Rīgas pareizticīgo kamerkoris Blagovest uzstāsies ar jaunu svētku koncertprogrammu. Koncertā tiks izpildīti agrāk neatskaņoti komponista Jurija Faļika skaņdarbi-lūgšanas, informēja koncerta rīkotāji.

Rīgas Domā koncertēs ērģelnieks Jirgens Esls

Trešdien, 4. decembrī, plkst. 19 Rīgas Domā uzstāsies viens no Eiropas izcilākajiem ērģelniekiem Jirgens Esls no Vācijas, informēja Rīgas Doma mūzikas direktors Aigars Reinis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide